Bir “GTA klonu” olarak başlamasına rağmen, GTA giderek gerçekçi hikayelere yönelirken, şakanın ve terbiyesizliğin dozunu hızla arttırarak GTA’dan çok ayrı bir kulvara giren Saint’s Row’un son oyunu İngiltere’de en çok satanlar listesinde bir numara olarak 4. haftasına girdi.

Saints-Row-4-geekyapar

İlginç bir şekilde saçmalığın dozu arttıkça satışları artan Saint’s Row’un üçüncü oyunu 6 milyon kopyanın üzerinde satmıştı. Şirket el değiştirdikten sonra hızla çıkartılan dördüncü oyunda “mahalle çetesinden milyarder pop-stara, pop-starlıktan da Amerika başkanlığına çıkan bir serserinin, Matrix benzeri bir sanal gerçeklik içerisinde evrenin liderine karşı süper güçler kullanarak mücadele ettiği” bir oyun oynuyoruz. Şimdi bu son yazdığımı tekrar okuyun.

Hayranlarına bir veda oyunu gibi kurgulandığı için saçmalığın daniskasının bir ötesine geçen oyun, bu sefer öyle bir doza ulaştı ki, 4 haftadır satış listelerinde bir numarada.

Oyunların gerçeklikten uzaklaşıp tekrar oyunlaştığı dönemde, Saint’s Row belki de farkında olmadan bu trendin en güçlü öncülerinden biri oldu.

İzleyin hele:

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.