KAŞIIIIK!

The Terror düşmanı, Kene dostu herkese sesleniyoruz; kulak verin! Bizim koca mavi kas yığını, şapşal ve can dostu kahramanımız kısa bir süre sonra tekrar ekranlara dönüyor olacak! Yok, sahiden de; bu bir tatbikat değil.

Geçtiğimiz Ağustos ayında biliyorsunuz ki Amazon aracılığıyla izleyiciyle buluşmuştu bizim Kene. Çizgi dizisinin başarısını yıllardır hiçbir yapımla yakalayamasa da, sonunda 2017 senesinde kendince mizahşör; biraz tatlı ve biraz da eğlenceli altı bölüm ile izleyenleri keyiflendirmeyi başarmıştı. Hatta üstüne bunlarla yetinmeyip tam da şurada yer alan incelememizdeki her bir övgüyü de hak ederek, o çocuksu havasının devam etmesi için iyi dilek temennilerimizi duymuş bizim The Tick. Sahiden de öyle, çünkü 23 Şubat 2018‘i net bir tarih olarak takvimlerimize işaretlememiz için bizi içten içe kah hoplatan, kah “KAŞIK!” diye çığırtan dizimiz, ilk sezonunun ikinci kısmıyla yeniden ekranlarımıza kitleyecek bizi.

Evet birinci sezon ikinci kısım dedik, yanlış anlaşılma olmasın. Altı bölümlük ilk sezon fikri zaten yeterince can sıkıcıydı, daha fazlasını istiyorduk. Meğer Amazon daha fazlası için ağırdan almayı tercih edip, yavaştan vermiş ilacı bünyelere. E etkisini gösterince de “75’lik serumu bağla be Amazon kardeş!” çağrılarımızla, ikinci kısma nihayet yeşil ışık yakmış. Doymamış, bir de üstüne kısa bir fragman patlatıvermiş:

https://www.youtube.com/watch?v=owcz_GtwO-M

Şimdilik ikinci kısmın ilk bölümü üzerinden birtakım görüntüler gördüğümüz çok açık. Kene’nin Arthur’u arayışı, The Terror ile o inanılmaz bateri yetenekleri ve içten içe artık bir yerlerden “KAŞIK!” nidaları duyma isteğimizi bastıramama hissimizin küçük bir ön gösterimi olmuş anlayacağınız. Eh, 23 Şubat’a şimdiden gün saymaya başlayalım mı, ne dersiniz?

Sizce ilk altı bölüm sonrası, ilk sezonun ikinci kısmında ne kadar umut var? The Tick, birkaç yıl devam edebilecek kadar eğlenceli ve o nostaljik tadı veren kıvamını yakalayabilecek mi? En önemlisi de (biliyorum bıktınız ama) “KAŞIK!” haykırışını bu kadar çok istiyor oluşumuz Amazon için ne kadar duyulası? Ay hadi hayırlısı güzel Kene dostları!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.