Guy Ritchie’nin 2009’da başlattığı Sherlock Holmes serisi, modern sinema hanedanları arasında çok garip bir yerde duruyor. Zira bütün parçalar acayip sağlam olmasına rağmen; normalde artık sekizincisinin gelip bizi sıkmaya başlayacağı tarihlerde hâlâ yönetmenin eline bakıyoruz serinin üçüncü filmi gelsin diye. Hayır ilginci, seriye olan ilgi ve alaka tükendi de o yüzden buradayız gibi bir durum da yok, herkes de istiyor bir üçüncü Sherlock filmi…

Parçalar acayip sağlam diyorum, zira bir kere filmin çok cici bir yönetmeni var. Öyle böyle bir yönetmen de değil, ne çekse izlenecek kıvama gelmiş, marka bir adam; Guy Ritchie. Üstüne üstlük serinin esas oyuncusu, şu an gezegenin en popi aktörü, Robert Downey, Jr. O da yetmezmiş gibi, iki başrolü arasında benim diyen sevgilileri kıskandıracak bir kimya var. E filmlerin her ikisi de 500M$ barajını aştılar gişede… Peki sorun ne?

sherlock-holmes

Sorun Marvel. Yani tamamen Marvel’ın üzerine yıkmayalım, ama en azından büyük ölçüde Marvel. Robert Downey Jr’ın son yorumlarından da biraz o anlaşılıyor. Amerikalı aktör, “Filmi Skype üzerinden çekebilecek olsak, tüm işi bir haftada bitireceğiz” derken elbette öncelikli olarak kast ettiği şey filmi oluşturan üç ana etmenin (kendisi, Jude Law ve Guy Ritchie) acayip meşgul olmaları. Fakat buna rağmen, Downey Jr “Film hakkında konuşmaya devam ediyoruz. Bu sene sonuna kadar çekmek istiyoruz” diyor.

Tabii son kısmı dev yalan. Verilen vakit Downey’nin Marvel mesaileri arasındaki tek boş alan muhtemelen, zira Civil War’dan çıkan aktör, kısa bir süre sonra Avengesr: Infinity War’a gidecek, orada iki film üst üste çekecek. Bir yandan da Guy Ritchie’nin King Arthur çekimleri de sürüyor. Jude Law da boş gezenin boş kalfası değil; onun da bir ton film planı var. O yüzden, Sherlock Holmes 3’ün unutulmadığını görmek güzel, ama lütfen Robert’cım, gerçekçi olalım, 2017 sonundan önce çekimlere başlaması mümkün değil bu filmin…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.