Şu dünyada Sherlock kadar acayip bir dizi daha yok muhtemelen. Başrollerinin başarısı desen dağları taşları aşan, senaristlerinin klası desen insanı Wikipedia’da okudukça ihya eden, efsanevi bir karakteri modern zamana uyarlama konusunda kusursuz bir başarı göstererek hem eski toprakları, hem de yeni nesli parmaklarının ucunda oynatan; ama buna rağmen iki senede bir üç bölümden fazlasını çıkarmamakta dev ısrar eden bir dizi daha yok.

O yüzden, sizlerle paylaşacağımız şu malumat çok önemli. Sherlock dizisinin, tam iki yıl sonra çıkartacağı yeni bölümün hem adı belli oldu, hem de çıkış tarihi. Bakın dikkat ettiyseniz, burada “yeni bölüm” diyorum. Yeni sezon değil. Sherlock, aynı oyuncular, aynı yazar kadrosu ve ekip ile birlikte, bir bölümlük yılbaşı özel bölümü yapacak ve hikayenin dışarısına çıkıp, Sherlock Holmes’ü orijinal olarak yaratıldığı döneme, 19. yüzyıla götürecek.

Bölümümüzün adı The Abominable Bride. Kendisi adını, Sir Arthur Conan Doyle’un kısa öykülerinden birinde, Sherlock’un laf arasında söz ettiği eski bir davadan alıyor. Yani elimizdeki iş, önceki Sherlock bölümleri gibi -kısaca da olsa- herhangi bir Conan Doyle hikayesine dayanmayacak. Orijinal göndermede, bu davanın detaylarından söz edilmediği için, Moffat ve ekürileri tam bağımsızlıkla istedikleri gibi şekillendirecekleri bir 19. yüzyıl hikayesi anlatacaklar.

Ama helbette, sizin asıl merak ettiğiniz şey bu değil. E Online üzerinden yayınlanan, bizim de Jezebel’den gördüğümüz yeni fragmanla açık edilen ikinci büyük duyuruyu görmek istiyorsunuz siz. Çıkış tarihi. Sherlock‘lar daima sene sonunda, Noel dönemi civarında veya sonrasında çıkarlar. Bu bölümün de öyle olmasını bekliyorduk açıkçası, ama Moffat ekibi bize bir ters köşe yaptı, The Abominable Bride‘ın çıkış tarihini 1 Ocak 2016 olarak belirledi. Yani yeni yıla girerken, sürpriz hediyemiz şimdiden belli olacak. Yeni bir Sherlock bölümü!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.