Cuphead, tekrar asabımızı bozmaya geliyor; ancak bu sefer animasyon serisi olarak! Netflix, Studio MDHR tarafından 2017 yılında çıkan ve 1930’lu yılların klasik çizgi film estetiği ile bezenmiş oyunu Cuphead’i animasyon serisi yapmaya karar vermiş efendim. Evet.

Cuphead Show adıyla çıkacak olan serinin konusu ile ilgili detaylı bir bilgi olmamasına rağmen, baş karakterlerimiz Cuphead ve Mughead’in kumar masasında şeytan ile anlaştıktan sonraki Inkwell Isle’daki maceralarını göreceğimizi biliyoruz. Oyunla aynı çizim estetiğine sahip olacak olması ise bizi ayrı mutlu ediyor. Çıkan birçok animasyon çizimlerinin iyice animeleşmesi tadımızı kaçırıyordu -ki sanırım bu sefer yardımımıza Cuphead Show yetişecek gibi duruyor. Gerçi Netflix’in, tutan konseptlerinin suyunu iyice çıkarana veya bizi bıktırana kadar iş yapma mentalitesinde olduğunu düşünürsek de hafif bir korku geliyor ama bekleyip görmek lazım. Oyunun yaratıcıları Chad & Jared Moldenhauer’in oyun ile ilgili “çocuklar için değil” açıklamalarını hatırlıyor ve bunun çıkacak animasyon dizisi için de geçerli olmasını umut ediyorum.

cuphead_platforming

Dizinin yapımcıları arasında oyunun yaratıcıları Chad & Jared Moldenhauer, Carmen Santiago animasyon dizisinden tanıdığımız CJ Ketter, Rocko’s Modern Life: Static Cling yazarlarından Cosmo Segurson ve Mickey Mouse ile Star vs. the Forces of Evil’den bildiğimiz David Wasson yer alıyor. Dizinin çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi yok, fakat Netflix’te an itibariyle “The Cuphead Show” diye aradığımızda bizi bir tanıtım sayfası karşılıyor.

Cuphead, 2017 yılında piyasa sürüldüğünde Max Fleischer’ın çizgi filmlerine benzer tarzda çizimleri, zor oynanışı, platform-macera ile “Run and Gun” tarzı oynanışı ve Jazz tarzını benimsemiş soundtrackleri ile gönlümüzü kazanmıştı. Oyun 2017 Game Awards ve BAFTA başta olmak üzere birçok ödül aldı. E3 2018’de duyurulan Cuphead: Delicious Last Course’un çıkışı ise 2020 yılına ertelendi. “Çelikten sinirlerim, demirden bileklerim var!” diyorsanız ve henüz bu sanat eserini deneyimlemediyseniz, Steam’de 31 TL’lik fiyatı ile sizi bekliyor. Aynı zamanda Xbox One ve Nintendo Switch platformlarında da oyunu bulabilirsiniz.

Cuphead Show için başka herhangi bir duyuru bulunmuyor, umarım çok beklemeyiz ve bu beklentimizin karşılığını bir sanat eseri ile alırız. Görüşmek üzere pek sevgili geekler, esen kalın!

Author

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.