Geçtiğimiz hafta pazar günü Super Bowl etkinlikleri sırasında gösterilecek fragmanları büyük bir heyecanla bekliyorduk. Tabii bu fragmanlar arasında en çok merak ettiğimiz şey, günler öncesinden duyurulan Rings of Power dizisinden gelecek ilk tanıtım videosuydu. Fakat hiç beklemediğimiz bir anda Marvel, şapkadan tavşan çıkarır gibi bir anda Doctor Strange in the Multiverse of Madness fragmanını önümüze çıkardı ve adeta Rings of Power dizisinden rol çaldı. Özellikle “Ona gerçeği söylesek mi?” repliğiyle bir anda Sir Patrick Stewart’ın sesini duyduğumuzda resmen çıldırdık. Fakat Sir Patrick Stewart, duyduğumuz sesin, onun sesi olduğu konusunda bizimle aynı fikirde değil.

Super Bowl etkinliği sırasında bir anda Sir Patrick Stewart’ın sesini bir MCU filminde duymak, Sir’ün canlandırdığı Proffesor Charles Xavier’in ve onun temsil ettiği mutantların MCU’ya gelme potansiyellerini hayal etmek hepimizi çok heyecanlandırdı, bu çok bariz. Sir Patrick Stewart ise Kevin McCarthy ile yaptığı röportajda, bu heyecanımızın yersiz olduğunu sahneye adım attığı andan itibaren kendi sesini taklit eden insanlar olduğunu ve konuyla bir ilgisi bulunmadığını söyledi. Biz de bunu yedik.

Altmış yıl önce sahneye ilk adım attığım günden beri insanlar benim sesimi taklit ediyor. Dolayısıyla böyle bir olaydan dolayı sorumlu tutulamam.

Genellikle zaman problemi yüzünden sosyal medyaya bakmaya çok fazla fırsatım olmuyor ama şunu söylemeliyim ki pazar gecesi uyumadan önce arkadaşlarım ve neredeyse hiç tanımadığım insanlar “O sen miydin?” konuşmaları yaptım. Yani ben de evimde oturmuş futbol maçı izliyordum, nasıl ben olabilirim? Bekleyip görmemiz gerek.

Şimdi Sir’e saygımız sonsuz hani ben çıkıp da koskoca Patrick Stewart’ı alenen yalancılıkla suçlayamam. Fakat Spider-Man: No Way Home birçok konuda olduğu gibi, ünlü oyuncuların “Ben filmde değilim, yemin ederim bak, iki gözüm önüme aksın” şeklindeki açıklamalara bakış açımızı değiştirdi. Andrew Garfield’ın çıktığı her programda yeminler ederek filmde olmadığını savunup, Spider-Man kostümüyle Tobey Maguire’ın belini kütletmesinin ardından biz, bu tarz açıklamalara olan inancımızı kaybettik. Patrick Stewart abimiz kusura bakmasın, ona inanmadığımızdan asla değil ama muhtemelen Kevin Feige öyle bir gizlilik sözleşmesi imzalatıyor ki insanlara, dünyanın en tanınabilir sesli adamı kendi sesine “Valla ben o değilim” diyor. Ulan bir de gerçekten o çıkmıyormuş. Ben de şüpheye düştüm şimdi…

Siz ne diyorsunuz sevgili geekler Sir’ün yaptığı bu açıklamalara? Sizce de fragmanda duyduğumuz ses Sir Patrick Stewart’a mı ait yoksa biz kafamızda mı kuruyoruz? Yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.