İşte kötü şeyler oldu sevgili Geekyaparlar. Teknik sorunların çözümü için gecesini gündüzüne katan güpgüzel insan Yücel Okçu‘ya sorduğumuzda CDN dedi, DNS dedi, database configuration dedi, htaccess dedi… Biz de bir şey anlamadık haliyle (anlayanlara selam olsun!). Fakat çözümleyebildiğimiz kadarıyla Geekyapar level atlamış dediler bize, Şu dakikaya kadar Bruce Banner olarak idare ediyorduk ama, artık muhteşem geekyaparları taşımak için Hulk olmamız mı lazımmış neymiş? Olduk, sevinçli ve kıvançlıyız.

Fakat iki gündür down olmamızın da bir kalp acısı var elbette. Böyle bir şey, bir daha olmaz da; olur da vuku bulursa diye içinizdeki Geekyapar açlığını doyurmak için yapabileceğiniz 4 şeyi bir listeleyelim dedik.

geekyapar_logo1.png

1. Yazarların Kişisel Twitter/Facebook Hesabını Takip Etmek

Geekyapar’ın bazısı düzenli, bazısı nadiren yazı yazan yaklaşık 60 yazarı var. Pek çoğunu artık az çok tanıyorsunuz. İşte bu adamlar da Twitter’da bildiğiniz muhabbetlerini yapıyorlar. Örneğin Yigilante sevdiği çizgi romanlardan bahsediyor, Mert Günhan’ın izlediği her filmle ilgili bir tweet’i var, Serkan Özay’ın Star Trek ile ilgili yorumlarını oralarda da bulabilirsiniz, İbrahim Muhammet Çelik yine şahsi hesaplarında da FRP anlatıyor. Meselenin özünü yakalamışsınızdır. Her yazarın aşağıda çıkan profil bilgilerinde takip etme yöntemleri belirtiliyor. Bunlardan bir tanesini yakalayın, sevdiğiniz yazara bir adım daha yakınsınız. Mis!

Bir tek J.H.’nin Twitter adresi falan yok. Kendisini de zaten hiç görmedik, var o adamda bir gariplik harbiden…

 

2. Geekyapar’ın Listelist’teki Yazılarını Yad Etmek

Bizim Listelist’le güzeller güzeli bir içerik anlaşmamız var. İnternet sektöründe çalışanlar bu içerik anlaşmalarının etini kemiğini biliyorlardır. Çok uzun bir süredir bu içerik anlaşması dahilinde minimum iki haftada bir olmak üzere Listelist’e yazılar yazıyoruz. Mesela varlığına inanamayacağımız denli saçma X-Men karakterlerini yazdık, tuttuk bizce haklı olan kötü adamları listeledik, elimizde olsa tokat manyağı yapacağımız çizgi film karakterlerini bile topladık. Toplam 15 yazımız var, her biri de gayet güzeller. O yüzden içinizdeki Geekyapar ateşini söndürebileceklerine inancımız tam.

 

3. Geekyapar’ın Facebook / Twitter Sayfasını Beğenmek / Takip Etmek

Geekyapar’ın şu şekil bir Facebook sayfası var. İçerisinde dönen şamatanın haddi hesabı yok. Büyük bir kilometre taşını da yeni devirdik: O sayfada şu an toplam 20.000 geekyaparız. Sadece yazılarımızı da paylaşmıyoruz, arada komik resim bulduk mu yapıştırıyoruz, bazı haberleri siteyi by-pass geçip direkt orada paylaşıyoruz. Sizden gelen güzel resimleri, paylaşımları çocuğunun resmini buzdolabı duvarına asan baba sevinciyle dünyaya dağıtıyoruz. Arada mesaj atıyorsunuz, vakit buldukça cevaplıyoruz, yorum altlarında da sizle beraber kaynatıyoruz.  Twitter sayfamız da onun retweet’lisi.

O yüzden bu iki sayfaya abone olursanız, Geekyapar’sız dakikalar azalıyor. Geekyapar’sız kalmayın.

 

4. Muhabbetin Hasını Geekyapar!

Geekyapar’ın bir Facebook sayfası var ve bu resmi, bir de gayrıresmi muhabbet grubu var. Varmış yani daha doğrusu, biz de sonra öğrendik. İçine bir girdik ki resmen mest olduk, şaşkınlıktan küçük dilimizi yuttuk. Meğerse neler dönüyormuş Serhat orada? Uhrevi konulardan Batman vs. Moon Knight gibi eşleştirmelere, yeni çıkan filmlerin kıyasıya kritiğinden eski oyunları yad etmecelere, siyasi tartışmalardan bilimsel bilinmezlerin deşifresine kadar her konunun bir geek’i var MHG grubunda. Görebildiğimiz kadarıyla baya da üyesi var, 3000 kadar. Bizce gayet büyük bir rakam. Hem içinde pek çok Geekyapar yazarı da var.

Yani anlayacağınız, bu dört yöntemin dördü de bir yerde dursun, ama umalım da hiçbir zaman son çaremiz olmasın tipi yöntemler. Geri geldik, kapalı olduğumuz dakikalar için deli özür dileriz ve bir daha olmaması için elimizden geleni yapacağımıza söz veririz.

Geekyapar’a tekrar hoş geldiniz!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.