Biliyorsunuz bütün geekler olarak geçtiğimiz Ağustos ayının sonundaki Marvel ve Sony ayrılığından dolayı hepimiz şok olmuş ve derinden üzülmüştük. Taraflar birbirleriyle anlaşmalı boşanmış, örümcek çocuğumuz da Sony’de kalmıştı. Bütün bu olanları uzaktan izleyen biz Spider-Man sevenler olarak ise “Allahınız varsa yapmazsınız” demiştik. Bugün ise bu büyük şirketler aklımızla oynamaya devam ediyor ve Spiderman’in bir film daha MCU’da görüneceğini açıklıyorlar!

17045_original

Bakın MCU’nun iki filmlik Spider-Man serisini seversiniz sevmezsiniz orasını bilemem. Ama MCU’nun içerisinde ağ atarak gezen bir Tom Holland’ı hepimiz seviyoruz, buna kimsenin bir itirazı yok değil mi? Zaten MCU’nun Spider-Man serisinin şimdiye kadarki en başarılı Spider-Man serisi olduğunu da rakamlar gösteriyor. Bu yüzden Ağustos ayında yaşanan ayrılık, filmleri seven sevmeyen herkesi derinden üzmüştü. Son habere göre mahallemizin cana yakın dostu Spider-Man, şimdilik 16 Temmuz 2021 yılında çıkacak bir filmle daha karşımıza çıkacak.

Bu habere bütün geekler olarak ne kadar sevindiğimizi söylememe gerek yoktur herhalde. Tom Holland’lı Spider-Man’i bir kez daha MCU’nun mahallelerinde görecek olmak başlı başına bir mutluluk sebebi. Ama buna ek olarak bir de MCU’da yaratılan hikayenin devam edecek olması da bizim için çok önemliydi. Spider-Man’in MCU’daki iki filmi de tamamen Tony Stark ve MCU odaklıydı. MCU’da geçmeyen bir Spider-Man filminin seriye sıfırdan başlamaktan pek bir farkı olmayacaktı. Eminiz ki ayrılığın ardından senaristler bu sorunu çözmek için büyük bir emek vereceklerdi. Yine de çıkarılabilecek hiçbir çözümün izleyiciyi tatmin edeceğini ben kendi adıma düşünmüyorum. Çok şükür bunların hiçbirini konuşmamıza gerek kalmadı. En azından şimdilik…

spider-man-far-from-home-poster

Şimdilik diyorum çünkü bu mükemmel haberin altında yine bir belirsizlik yatıyor. Spider-Man, MCU’ya geri döndü dönmesine fakat anlaşma sadece bir film üzerine. Maalesef Disney ve Sony bu soruna kalıcı bir çözüm bulmak yerine şimdilik sorunu daha ileri bir tarihe ertelediler. Yani 2021 yılının Temmuz ayında biz yine Spider-Man MCU’dan ayrılıyor diye haber yapabiliriz.

Ben şimdilik pozitif düşünmeyi ve Spider-Man’in MCU’da bir kez daha görecek olmanın mutluluğunu yaşamayı düşünüyorum. Yine de buradan Sony ve Disney’i uyarıyorum, bizim ponçik kalplerimiz böylesi bir haberi bir daha kaldıramaz! Geeklerin kodlarıyla oynamayın, kalıcı bir çözüm üretin artık!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.