Ya ne güzel, yavaş yavaş hayatımız normale dönüyor, artık son iki yıldır tüm yaşantımızı ele geçiren pandemi sona eriyor diyorduk. Sinema salonlarının iki yıldır kapalı olmasından dolayı iki yıldır ertelenen filmler birer birer gösterime girdi ve biz de en sevdiğimiz dostlarımızın kolundan tutup sinema salonlarının yolunu tuttuk. Ama gelin görün ki pandemi bir türlü bitmedi. Bu da bizi yeniden erteleme haberlerine geri getirdi. Halihazırda uzun süredir ertelenen Venom: Let There Be Carnage filmi, çıkış tarihinden üç hafta sonrasına, yani 15 Ekim’e ertelendi.

Aslında kağıt üstünde üç haftalık bir erteleme öyle abartılacak bir şey gibi gözükmeyebilir. Fakat bu ertelemenin temsil ettiği şey aslında bizi korkutan. O da; film stüdyolarının, yeniden yükselen Covid-19 vaka sayılarını, filmlerinin yeniden ertelemeyi göze alacak kadar ciddi buldukları… Bu da Venom’un, gelecek film ertelemeleri zinciri için sadece başlangıç olabileceğini gösteriyor. Daha da kötüsü söylentilere göre Sony her ne kadar yeni tarihi 15 Ekim olarak söylese de bu erteleme, Ocak ayına kadar varabilir. Haliyle bu da bizi üzer.

Aylardır beklediğimiz sinema filmleri bir bir bizimle kavuşmaya başladı ama gişe sonuçları ne yazık ki yapımcıları mutlu etmekten bir hayli uzak. Neredeyse bir haftadır gösterimde olan ve ilk filmden çok daha fazla sevilen Suicide Squad’ın, açılış yaptığı hafta sonunda Amerika’da 26 milyon Dolar toplayabildi. Karşılaştırma yapmak için söylememiz gerekirse ilk film, aynı süre zarfında 133 milyon Dolar gibi bir rakama erişmişti. Bu da filmi neredeyse gösterime girecek yapımcıların aklında soru işaretlerine sebep oldu tabii.

Ya dostlarım ben yoruldum ya. Yani, Venom filmine en başından beri coşmuyorum ve bunu daha önce de söyledim. . Fakat işte yukarıda belirttiğim gibi Venom muhtemelen sadece bir başlangıç. Eğer gerçekten Venom ile ikinci bir erteleme dalgası başlar ve bize yeniden “Şu ertelendi, bu ertelendi” diye haberler gelmeye başlarsa akıl sağlığımı daha fazla koruyamam gibime geliyor. Allah korusun, ya Dune filmi ertelenirse? İşte o zaman görün siz feryadımı.

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili dostlarım Venom’un ertelenmesi hakkında? Sizce bu arka arkaya gelecek ertelenme haberlerinin ilki mi yoksa ben mi vesvese yapıyorum?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.