Yıllardır bu sayfalarda söylüyoruz: Artık bir kadın süper kahraman filminin vakti geldi de geçiyor bile. Çizgi roman sayfalarında Wonder Woman başta olmak üzere Captain Marvel, Black Canary, She-Hulk, Hawkgirl, Ms. Marvel, Harley Quinn gibi karakterler kendi serilerinde ciddi başarılar elde ediyorlar çok uzun bir süredir, fakat bu çizgi romanları filme çeviren zümreler (ki kendilerinin çoğunlukla erkeklerden oluştuğunu belirtmek gerek) bir türlü bu karakterlerin sinemada iş yapacağına kanaat getiremiyorlar.

DC en büyük kadın karakterini Batman ve Superman’in yanına yamadığından beri böylesine bir hamleyi Marvel’dan bekliyorduk. En son konuşan kemirgenlere dahi başrol veren stüdyo, risk almaya niyetli olduğunu gösterdiğinden bir Captain Marvel filmi, hiç mi değilse de bir Black Widow filmi gelsin diye herhalde yirmi defa söylemiştik burada. O da olmadı Fox’un elindeki geniş kadın X-Men’lerden bir tanesini vizyonda görmek bize akıl kârı geliyordu.

Gelin görün ki bu beklediğimiz açıklama Sony cephesinden geldi. Spider-Man ve Spider-verse’in haklarını elinde bulunduran firma, daha önceden Sinister Six ve Venom için özel filmler yapacağını duyurmuş, bunların hepsinin de The Amazing Spider-Man evreninde geçeceğini açıklamıştı. Şimdi ünlü stüdyo Deadline’ın haberine göre buna ek olarak bir de kadın süper kahraman filmi çekecek. Şimdilik filmin sadece senaristi belli, onun da Westword ve Reminiscence’ı yazan Lisa Joy, yani bir kadın olması şüphesiz filmin avantajına olacaktır. Bunun dışında bir de 2017’de vizyona gireceğini biliyoruz, ama karakterin kim olduğuna dair bile bir fikrimiz yok.

black_cat_comics_marvel_comics_spider_man_fan_art_1920x1080_80505

Bizim tahminimiz? Black Cat. Spider-Man’in 90’larda yayınlanan çizgi romanını izleyenlerin hayli aşina olduğu bu karakter yıllarda Spider-Man işlerinde akıl almaz derecede az kullanıldı. The Amazing Spider-Man 2’yi izleyenler hatırlayacaktır, kendisinin iması da o filmde vardı üstelik. Norman Osborn’un özel olarak seçtiği sekreterinin ismi Felicia’ydı. Bilen bilir, Black Cat’in de gerçek ismi Felicia Hardy’dir.

Dürüst olmak gerekirse Felicia Hardy üzerine bir film yapılacaksa, oraya bir noktadan Morbius’u da dahil etmemek çılgınlık olur. Her ne kadar çizgi romanlarda bunun pek tabanı olmasa da, çizgi filmlerde ikilinin çok ilginç ve etkileyici bir hikayesi vardı. Bildiğimiz kadarıyla Morbius’un hakları da Sony’de olduğundan, iki karakteri birden ön plana çıkartabilecekleri bir film bizce çok keyifli olur. Hem bakarsınız, Black Cat filmi tutarsa, bu Disney ve Warner için de cesaret verici bir örnek olur, bundan sonra Hawkgirl’leri, Captain Marvel’ları da görürüz…

Bu arada söylemek gerek, Black Cat bizim tahminimiz, ama onun haricinde başka karakterler de olabilir. Silver Sable, Spider-Woman, Stunner ve Firestar diğer adaylar. Sizce kim olacak?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.