2016 X-Men dünyası için enteresan bir yıl oldu, bunu kabul etmek gerek. Bir yandan Marvel’ın çizgi roman tarafı, yıllardır süregelen Fox-Disney-Marvel husumeti sebebiyle ikinci plana itilen X-Men ekibini tekrar spot ışıklarına davet etti. Öte yandan Deadpool, Avengers’ın 2012’sinden beri bir süper kahraman filminin yaşadığı en bereketli seneyi geçirdi. Ama öte öte yandan, X-Men: Apocalypse gişede fena çakıldı, kimse pek sevmedi, işin kötüsü, kimsenin sevmeyişi de olay olmadı.

Çünkü gerçekten, Batman v. Superman’e çok gömülüyor, buna da hayranlar çok kızıyor ama; en azından ortada gömülmesine kızan hayranlar var. Apocalypse’in gerçekten cenazesine gelen olmadı. Ancak buna rağmen Fox, X-Men evrenine bet oynamaya devam ediyor. Gambit projesi sürüncemede, ama iptal sesi gelmiyor. Legion yayınlandı, yeni dizi için oyuncu aranıyor. Ve bir yandan da yeni X-Men filmi çekimlere başlıyor.

x-men-apocalypse-trailer-hints-at-dark-phoenix-will-jean-grey-go-bad-dark-phoenix-fanar-778558

Şimdilik adı geçici olarak “X-Men: Supernova” olarak konulmuş filmin Dark Phoenix hikayesini ele alacağı düşünülüyor, bu yüzden de çekimlerin başlayacağına dair haberin, Jean Grey’i oynayan Sophie Turner’dan gelmesi mantıklı. Game of Thrones’un 7. Sezon çekimlerini yeni bitiren İngiliz aktris, X-Men’den önce bir iki kısa çekiminin olduğunu, ardından da X-Men’e geçeceklerini söyledi. Bu da yaklaşık olarak Mayıs ayına tekabül ediyor.

Resmi duyuru henüz gelmedi. Film de henüz resmi olarak duyurulmuş değil, ama sanıyoruz bu biraz Legion’dan sahne ışığı çalmamak adına yaşanan bir sessizlik. Bizim esas merak etmemiz gereken şey, bunun doğru bir hamle olup olmadığı. Dark Phoenix Saga’yı çekmek demek, X-Men filmleri reboot yapmadan remake yapmaya başladı demek. Tamam, Days of Future Past’le birlikte bir evren reseti attılar, ama… Yani ne bilelim, izledik biz onu ya. İşte Famke Janssen vardı, film çok kötüydü, hikaye meymenetsizdi ama bir yandan da tekrar izleyip ne yapacağız, ondan çok emin değilim. Bakalım. Apocalypse’den sonra nereye gidecek evren, seri? Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.