Marvel Cinematic Universe son zamanlarda yan karakterlerinin dağılımını ciddi oranda arttırdı, farkında mısınız? Birinci fazda sadece Coulson ve Fury yan karakter olarak dolaşıyorlardı filmler arasında, bir de Dr. Selvig’i tutup Avengers’a getirmişlerdi. Şimdi ise başka filmlerin yan karakterleri, başka filmlerde gala yapıyorlar; Ulysses Klau gibi, Everett Ross gibi. Var olan yardımcı oyuncular da dolanmaya başladılar filmleri.

Dolayısıyla, bizim karşımıza geçip “Ya Spider-Man: Homecoming’de Iron Man filmlerinden bir yan karakter olacak” deseniz, çok da şaşırmazdık buna. Neticede Robert Downey Jr’ın filmde Tony Stark olarak rolünü tekrar edeceği zaten uzun süredir belliydi. E beraberinde kendi kadrosundan biri de gayet gözükebilirdi filmde. Belki Pepper sokardı başını bir yerden, belki Rhodey bir merhaba derdi. Bekliyorduk yani buna yakın bir şey. Ama beklediğimiz şey tam olarak bu değildi.

RASPUTIN

Şöyle, filmde bir de Happy Hogan olacak. Yani nam-ı diğer Jon Favreau. Hani şu gayet geçerli bir komedi aktörü olmanın yanı sıra, bir de ödüllü bir yönetmen olan, Iron Man 1 ve 2’nin patronu, MCU’yu zeminden inşa eden adam, Avengers’ın yapımcısı. Favreau Iron Man 3’te yönetmenlik şapkasını Shane Black’e bırakıp, filmdeki rolünü de ufalttığı için, böyle bir haberle karşılaşmayız diye düşünüyorduk, ancak oldu açıkçası.

Peki iyi oldu mu? Happy’nin çok meraklısı değiliz aslında, Favreau’yu görmek keyifli olacak olsa dahi öyle yana yakıla Happy istemiyordu kimse. Ancak bu oyuncu seçimi, bizi Homecoming’in MCU’ya dahiliyeti bakımından sevindiriyor. Eğer Happy kadar yan bir karakter gelecekse, hikaye Iron Man’den çok fazla parça içerecek, bu da evrene daha derin gömülü olacak demektir. Biz de bununla çok okeyiz buralarda. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.