Spider-Man, Iron Man, X-Men, Fantastic Four ve dahası…

Kasımda ufak bir teaser’la duyurulan Stan Lee belgeselinden fragmanı geldi. Birçok cameo’nun kamera arkasını ve Stan Lee’nin daha önce yayınlanmamış görüntülerini göreceğimiz belgesel, onun bilmediğimiz yönlerini ortaya çıkaracak.

Stan Lee belgeseli fragmanı

Asıl adı Stanley Martin Lieber olan Stan Lee, New York’ta Dünya’ya geldi ve Marvel Comics daha Marvel adını almamışken orada süper kahramanları üretmeye başladı. Şimdi yarattığı süper kahramanlar, Dünya çapında masal karakterlerinden daha fazla biliniyor.

100 yıllık hayal gücü;

Belgesel, geçen senenin 12 Kasım’ında, Stan Lee’nin doğumunun yüzüncü yılında; hayal etmenin 100 yılı, yaratmanın 100 yılı ve Stan Lee’nin 100 yılı cümlesiyle duyuruldu. Stan Lee’nin hayatı, süper kahramanları üretim süreci ve çizgi romanlardaki vizyonu hakkındaki belgesel bir buçuk saat uzunluğunda ve yönetmeni; Marvel işlerinden değil de Chef’s Table serilerinden bildiğimiz David Gelb. Belgeselde, Stan Lee’nin, çizgi roman dünyasındaki iş arkadaşlarından, MCU filmlerinin yönetmenlerinden ve kendisinin katıldığı televizyon programlarından kesitler izleyeceğiz.

Belgesel sayesinde, 2018’deki ölümünün ardından, devam edeceği açıklanmasına rağmen artık cameo’larda görmediğimiz Stan Lee’yi tekrar görme ve hayranı olduğumuz karakterlerin yaratıcısını yakından tanıma şansı elde edeceğiz. Belgesel 16 Haziran’da Disney+ üzerinden yayınlanacak.

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.