Star Wars Episode VII’nin resmi oyuncu kadrosu dün gece sularında açıklandığında, haberi büyük bir şevk ve aşkla hemen sizlerle paylaştık. Kadro daha önceden dedikodularını duyduğumuz isimlerle, eski kadro ve sol kulvardan sürpriz koşuyla bindirme yapan isimlerin kırması gibiydi. Hemen hemen herkes de ünlüydü kadroda. John Boyega‘yı az kişi tanıyordu, fakat kendisinin geçmişinde Attack the Block gibi bir yapım vardı en azından. Oscar Isaac, geçen senenin ödüllü filmi Inside Llewyn Davis ile tanınmıştı. Adam Driver, Girls’ü izleyenler için zaten tanıdık bir isimdi. Domhnall Gleeson‘un ise Harry Potter, Dredd, Black Mirror gibi işler sayesinde geek camiasından, About Time sayesinde ise ana akım taraflardan hayranı boldu. Andy Serkis ve Max von Sydow ise zaten efsanevi isimlerdi…

Ama o kadronun içerisinde hiç de tanıdık olmayan biri vardı: Daisy Ridley. Kendisi hakkında küçük bir google araştırması yapmış, doğru düzgün rollerinin olmadığını görmüştük. Tam bir sürpriz olan Ridley’yi araştırırken, Slashfilm’de kendisinin vakti zamanında oynadığı şu kısa film ile karşılaştık. İngiltere’de köklü bir gelenek olan ve yine Slashfilm’in belirttiği üzere Godzilla’nın yönetmeni Gareth Edwards gibi isimlerin de çıkışını yaptığı kısa film yarışmalarından birinin ürünü Blue Season’da Ridley baş rolü oynuyor.

Canon’un sponsorluğundaki “Sci-Fi London 48 Hour Film Challenge” yarışmasında, adeta bir Game Jam kafasında genç sanatçılara bir replik, kullanmaları gereken bir eşya ve 48 saatlik bir zaman kısıtlaması verilmiş. Hedef replik: “Baş aşağı asılmış olmanın iyiye işaret olduğu bir durum olmuş mudur hiç?”, eşyalar ise bir karakterin bir şeyler yazıp, cebine ya da çantasına koyması gereken A4 bir kağıt. Ortaya şu 5 dakikalık iş çıkmış.

Eğer dün siz de bizim gibi “Kim bu Daisy Ridley yahu?” dediyseniz, filmi bir izlemek isteyebilirsiniz. Belki Abrams’ın gördüğü şeyi siz de görürsünüz kim bilir? Filmimizin ismi Blue Season. İyi seyirler!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.