16-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmekte olan “Star Wars Celebration” konferansından Star Wars sevenleri heyecanlandıran haberler gelmeye devam ediyor. JJ Abrams’ın sunumu sırasında gösterilen Force Awakens fragmanını bayılarak izledikten sonra, diğer sunumlarla ilgili haberler de gelmeye başladı ve Star Wars’ın animasyon dünyasıyla ilgili nice bilgi ortaya çıktı. Gitmesek de görmesek de oradan aldığımız haberlerle ağzımızın sulandığı doğrudur.

tales-625

İlk haber daha genç kesimleri Star Wars dünyasına çekmek için hazırlandığı belli olan “Lego Star Wars: Droid Tales” adlı animasyon dizisinden geldi. Beş bölümden oluşacağı açıklanan Droid Tales, altı film, Clone Wars ve Rebels’ın hikayesini anlatacak. Dizinin temeli Return of the Jedi’daki son savaştan sonra bir Ewok kasabasında R2D2 ve C-3PO’nun başlarından geçenleri anlatması temasına dayanıyor. Dolayısıyla olayları bu ikilinin perspektifinden inceleyecek olmak eğlenceli görünse de hedef kitlesinin yaş ortalamasının çok düşük olması bizim gibi eski toprak Star Wars hayranlarını çok tatmin etmeyebilir. Animasyon ve mizah tarzı olarak Lego oyunlarına yakın bir tat yakalayacağını düşündüğüm dizinin Episode 7 öncesi hafızaları tazelemek için daha az vakit alacak bir alternatif olacağı kesin.,

clone-wars-625

Bir diğer iç çektiğimiz sunum da tamamlanamaması sebebiyle tadı damağımızda kalan “Star Wars: Clone Wars” kısmıdır sanırım. “Clone Wars”un yönetmenliğini yaptığı gibi “Rebels”de de prodüktörlük görevi üstlenen Dave Filoni ile soru-cevap kısmını da içeren sunumda, kullanılmamış hikayeler, karakterler, konsept çizimleri ve daha da önemlisi son halini almamış “Clone Wars” bölümleri de gösterilmiş. İzleyenlerin yorumlarından anladığım kadarıyla iptal edilmeseymiş bomba gibi bölümler bizi bekliyormuş. Burada gösterilen materyalleri internette bulma şansınız var. Bitmemiş bölümlerin ise bir süre sonra Star War’ın resmi sitesine yüklenmesi bekleniyor.

Animasyon tarafından gelen son haber ise, “Clone Wars”ın yerini alması sebebiyle çoğunluğun burun kıvırdığı, benim de bireysel olarak aşırı tatmin olmadığım ama yine de severek takip ettiğim “Rebels”ın ikinci sezonuyla ilgili. Bu sezonla ilgili Clone Wars’dan tanıdığımız bazı karakterlerin de kadroya dahil edilmesi dışında yeni sezonun posteri ve bir de fragman gösterildi. İlk sezona kıyasla Star Wars evrenine daha fazla dahil olacak görünen “Rebels”in posteri de “Clone Wars” sevenlerin merakla bekleyeceği bir düello sahnesini içeriyor. “Star Wars:Rebels”ın yeni sezonunun 5 Ocak 2016’da başlayacağını belirtip, lafı fazla uzatmadan sizi fragman ve posterle başbaşa bırakayım.

rebels2

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

4 Comments

  1. Berke Kadam Reply

    Darth Vader’ı çizgi dizide görünce ciddiye alamıyorum nedense ya

  2. Darth Vader ile Anakin’i kafamda o kadar ayrıştırmışım ki, şu posterin usta-çırak dövüşü olduğunu ilk anda idrak edemedim.

  3. Clone Wars’tan karakter almak istemişler ve almışlar gördüğüm kadarıyla. Umarım gelecek sezonlarda bazı kaynaklarda Tatooine’de ölen Darth Maul’un yanında Obi Wan’ı da görebiliriz.

  4. Acaba 2. Sezonda Anakini Filmdeki Gibi James Earl Jones Seslendirir mi? Ben İsterim Öyle Olmasını.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.