Star Wars’ın ne olduğunu anlatmaya gerek yok, bu siteye gelip de haber linkine tıklıyorsanız zaten büyük ihtimalle en az bir tane filmini izlemiş, bir çizgi filmine denk gelmiş ya da dolabınızın üstünde bir tane figürünü sergilemişsinizdir. Ana hatlarıyla orijinal üçleme olan 80’li yıllardaki filmleri, kimileri tarafından çok sevilirken kimileri tarafından da sıkıcı bulunan 2000’li yıllardaki prequel üçlemeyi ve tabii ki kimseyi pek memnun edememiş ve son filmini iki sene önce izlediğimiz sequel üçlemeyi barındıran seri, bunların çok daha ötesine yayılıyor ve içinde sayısız medya unsurunu da barındırıyor.  

Odağımızı yan ürünlere değil de ana serideki filmlerde tutmaya devam ettiğimizde, dokuz film arasında en çok tartışma yaratanının serinin sekizinci filmine denk gelen The Last Jedi olduğunu, ufacık bir internet araştırması ile bile görebiliriz. Ne savaşlar, ne münakaşalar, ne içerikler döndü film üzerine. Yaptığı şeylerin evren için gereken radikallik olduğunu söyleyen de vardı, filmin varoluşunun evrene en büyük hakaret olduğunu söyleyen de. Detayların arasından bir tanesini çekip çıkaracağız çünkü filmde ölen ve büyük bir çoğunluğun “E hani bu adam çok önemliydi?” sitemlerine maruz kalan Supreme Leader Snoke’u canlandıran Andy Serkis, yeni gelecek Venom filmi için verdiği röportajların birinde, konu hakkında kendi düşüncelerini paylaştı.

“Senaryoyu okuduğumda yıkılmıştım çünkü her şey iyi gidiyordu”, diyerek sözlerine başlayan aktör/yönetmen, devam ediyor: “Şöyle diyordum; ‘Dostum, bu önemi yüksek bir karakter. Onu oynamayı çok… Ne? Dalga mı geçiyorsunuz, ne?’ Şu moddaydım: ‘Peki, bu iyi bir fikir mi? Sanırım öyle.’ Ruh gibi olmuştum, kelime şakasının kusuruna bakmayın.” Karakterin ölümünün Rey ve Kylo Ren’in hikâyesini ilerletmesi hakkında ise “Bence bütün hepsi doğru yöndeydi. Karakteri canlandırmayı sevdim ve Kylo Ren ile Rey arasındaki kapışma sahnesini de sevdim, yani cidden harikaydı’’, diyerek sözlerini tamamlıyor Serkis.

Sequel üçlemede en sevmediğim film The Last Jedi ama Supreme Leader Snoke’un ölümü bunun sebeplerinden biri değil açıkçası. Benim en çok rahatsız olduğum şey Luke Skywalker’ın resmen harcanması olmuştu. Sizi neler rahatsız etti filmde? Ya da gereken adımlar mı atılmıştı yoksa? Favori Star Wars filmleriniz hangileri? The Force Awakens ve Rogue One’ı çok seviyorum ben, The Phantom Menace’ten ise tiksiniyorum. Bu tür tutkulu görüşlerinizi force’u kullanıp mind trick ile bizlerin aklına sokun ya da bir klavyeyi kontrol ederek aşağıda paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

  1. O filmleri Star Wars filmi olarak kabul etmiyorum hiçbir şeyi ile o evrenin rihuna uymuyordu hele Luke Skywalker konusunu hatırlamak bile istemiyorum. İlk üçleme en iyisi bence

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.