Yıllar önce George Lucas’ın gizli gizli geliştirdiği diziyi hatırlıyor musunuz? Hah, işte onun detayları en sonunda gün yüzü gördü sevgili Geekyaparlar. Bilmeyenler için şöyle küçük bir özet geçelim, 2006-2007 yılları civarında George Lucas, henüz Lucasfilm Disney’ye satılmamışken ve yeni Star Wars filmlerinin sözü dahi geçmezken merakla bekleyen hayranlara bir iki sene içerisinde gelecek bir Star Wars dizisinin sözünü verdi. O zamanlar Cartoon Network’te Clone Wars’ın 2D çizgi dizisi yayınlanmakta olduğundan ilk izlenim bunun da animasyon olacağı yönündeydi fakat Lucas baba meseleyi netleştirmişti: Bu dizi canlı olacaktı.

O zamanlar dizi hakkında bildiğimiz tek şey, Episode 3 ve Episode 4 arasında geçeceğiydi. Bazı promosyon amaçlı görseller, ana karakterin Boba Fett olacağını ima ediyordu fakat bugün öğrendik ki, aslında ana karakter Han Solo’ymuş. Şu sıralar Kickstarter üzerinden bir Indiana Jones spin-off’u için para toplayan yönetmen Stephen Scaia resmi olarak dizi üzerinde çalıştığını açıklayınca öğrendik bunu da. Dizinin ismi de o sırada alenen belli oldu: Star Wars Underworld.

HanSolo0221131

Scaia’nın dediğine göre dizi Han Solo’nun gençliğini anlatacakmış. Tam manasıyla bir orijin hikayesi değil, gördüklerimizden anladığımız kadarıyla daha ziyade Episode 4’ün prequel’ı kıvamında bir hikaye var ortada. Dizi Han’ın Chewbacca’yla tanışmasını, Millenium Falcon’ı Lando’dan kazanmasını ve Jabba için kaçakçılık yapmasını konu alacakmış. Anlayacağınız Brian Daley’nin Han Solo kitaplarıyla bir hayli ortak noktası varmış yani dizinin.

Peki şimdi akıbeti ne? Disney Lucasfilm’i satın aldığında, aynı zamanda Expanded Universe (Genişletilmiş Evren) eserlerini de satın aldı. Buna üretilmemiş eserler de dahildi haliyle. Yani Star Wars Underworld’ün şu an Disney’nin kasasında durduğunu kesin olarak biliyoruz. Amerikan eğlence devi projeyi hayata geçirmeye kalkışır mı? Dürüst olmak gerekirse zor gözüküyor. Bizce ileride canlı bir Star Wars dizisi kesinlikle gelecek. Ne de olsa Disney Amerika’nın en büyük kanallarından biri ABC’nin de sahibi ve kâr olanağı görürlerse, yatıracak tonlarca paraları var. Ama çok büyük ihtimalle, bu dizi Star Wars Underworld olmayacak.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.