Star Wars Episode VII’nin kadrosu bitince dedikodular biter mi sandınız? Hayır dostlar, hayır, 2016’ya kadar bu dedikodular son gaz devam edecekler. Ne zaman ki biz sinemaya gidip, açılış müziğini duyup, “A long, long time ago, in a galaxy far away…” yazısını göreceğiz, işte o zaman dedikodular bitecek. Ya da, pardon, iptal edin o cümleyi, o zaman Episode VII dedikoduları bitip, Episode VIII dedikoduları başlayacak. Yani anlayacağınız, ağızlar torba olmayacak, büzülemeyecekler.

Bugünlerde ortada dolaşan dedikoduları ise şöyle bir derleyelim dedik. Geçen gün uzun uzun yazmıştık, sonrasında hemen resmi kadro açıklaması gelmişti. Belki şimdi de yine yazarız, fragman falan yayınlanır, ne dersiniz? Olur mu olur! Başlayalım!

 

1. Luke, Obi-Wan tipi bir karakter olacak

GeneralSkywalker

Bu zaten en barizi. Uzun zamandır söyleniyordu, şimdi tekrar alevlendi. Luke’un görevi yeniden kurulmuş Jedi tarikatına Obi-Wan’lık yapmak olacak. Mark Hamill artık böyle bir rolü kaldıracak ağırlığa da sahip zaten.

 

2. Leia, Kraliçe olacak

Courtship of Princess Leia

Peki neyin kraliçesi? Mantıken insanın içerisinden “New Alderaan” demek geliyor. Muhtemeldir. Bilmeyenler için söyleyelim, New Alderaan, Cumhuriyet tarafından Alderaan sığınmacılarına ve yeni göçmenlere açılmış bir gezegendi EU’da. Leia ve Han’ın da çocukları bir dönem orada yaşıyordu.

 

3. Han Republic ordusunun kumandanı olacak

Hanherostrial

Önceki dedikoduyu hatırlıyorsunuzdur. Han Solo’nun bu filmde büyük bir rolü olacağını söylüyordu. Bu o dedikodunun gelişmiş versiyonu işte. En akla yatanı da bu, ne de olsa en son Episode VI’da bıraktığımızda, Han Rebellion ordusu içerisinde yüksek mertebeye sahip bir subaydı. Cumhuriyet kurulunca da illa ki yüksek mevkiye yürüyecektir.

 

4. Daisy Ridley, Solo ailesinden birini oynayacak

fedCEYxmQx8

En tanınmamış aktris Daisy Ridley’nin Solo ailesi’nden birini oynayacağı söyleniyor. Bu da otomatikman akıllara “Jaina” karakterini getiriyor, fakat Ridley’nin yaşıtı bir erkek karakter yok kadroda. Yani John Boyega var, fakat kendisi siyahi olduğundan, kuvvetle muhtemel ya Zac Efron dedikoduları gerçek çıkacak ve Efron Jacen’ı oynayacak, ya da Ridley Jacen’sız bir Jaina olarak çıkacak karşımıza.

 

5. Lupita Nyong’o, Asajj Ventress olacak

122313-fashion-beauty-Lupita-Nyongo

Clone Wars’ın resmi Star Wars tarihi kabul edildiğini biliyoruz. Yani Asajj da yabancı tabiriyle “canon”. Bu yüzden yeni seride gözükebilir. Uzun zamandır da Oscar’lı aktris Lupita Nyong’o’nun Disney tarafından teklif üstüne teklifle darlandığı söyleniyordu. İddialar bu tekliflerin Asajj Ventress rolü için olduğunu söylüyor. Olmayacak iş değil, fakat Nyong’o’nun kabul etmekteki tereddütünü de anlıyoruz. Genç, umut vaat eden bir aktris, yüzünü ağır makyajla kapamak, böylece tanınabilirliğine zarar verdirtmek istemiyor olabilir. (benzer bir sebeple verilen kararlar için bkz: süper kahraman filmlerinde ana karakterlerin maskelerini çıkartmak için fırsat kollamaları).

 

6. Max Von Sydow’un rolü sadece seslendirme olacak

Max-von-Sydow-Wallpaper_ (1)

Sydow’un Alec Guiness gibi, kadroya bir klas getirdiği aşikar. Fakat görünen o ki Sydow bu klası uzaktan getirecek. Eğer bu dedikodu içeriden bir yerden gelmiyorsa, kuvvetle muhtemel açıklanan cast fotoğrafında tecrübeli oyuncunun gözükmediği gerçeğinden yola çıkılarak uydurulmuştur. Fakat yine, bizim kafamıza yattığını söylemek gerek.

 

7. Kötü adam bir Sith Lord olmayacak

Order_of_the_Sith_Lord-_BoS

Bu dedikodu neye dayanıyor bilmiyoruz, fakat kötü adamın bir Sith Lord olmayacağı söyleniyor. “Nasıl yani, Sith olmayacak da ne olacak?” diyorsanız eğer, size tek bir kelimemiz var: Thrawn. Thrawn direk Episode VII’de gözükmeyecektir, ondan eminiz. Fakat onun gibi, İmparatorluk’u devam ettirmeye çalışan bir kumandan ana kötü olabilir.

 

8. Filmin ismi: The Order of the Jedi

10033

Uzun süre filmin ismini A New Dawn sandık, sonra anladık ki, bu Disney’nin çıkartmayı planladığı Star Wars kitabının ismiymiş. Şimdi yeni dolanan isim ise The Order of the Jedi. Bu da mantıklı, ama dürüst olmak gerekirse birisi “Abi yeni Star Wars ismi dedikodusu girmemiz lazım” diye talimat vermiş, başka birisi de aklına gelen ilk ismi sıkmış gibi duruyor. Çok tahmin edilebilir, o yüzden en az inandığımız dedikodu olarak da kendisini seçiyoruz.

 

Sizce hangisi doğru, hangisi sıkış peki? Ne diyorsunuz Geekyaparlar?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.