Sosyal medyanın burnumuzdan içeri kaçtığı şu dönemi bize çaktırmadan hissettiren, “Tom Cruise keşke öyle delirmeseydi, ne güzel oyuncu aslında” dedirten, pastorallik ve cyberpunk karanlığı arasında bir denge tutturup inandırıcılığı yüksek bir gelecek tasviri sunan o güzel film, yine bir Spielberg eseri, Azınlık Raporu, dizi oluyor!

azinlik_raporu_dizi_02

Büyük reis, dev adam, tanımıyor ve okumuyorsanız utanmalısınız kişi olan Philip K. Dick‘in aynı isimli kısa öyküsünden sinemaya taşınan ‘The Minority Report‘ , suçları gerçekleşmeden belirleyen bir suç önleme birimi ve birimin başındaki komiserin (oh arka sokaklar) kendi işleyeceği bir cinayet olduğunu fark ettiğinde başlayan kaçışı anlatıyordu.

Açıklamalar henüz çok taze, yeni dizinin yapımcılığını Spielberg, yazarlığını en son Godzilla filmini kaleme alan Max Borenstein üstlenecek.

Siz ne düşündünüz bilmiyoruz ancak Azınlık Raporu‘nu dizileştirme kararında son yıllarda hem Spielberg‘in eli değen dizilerin iyi çıkışlar yakalaması, hem de Azınlık Raporu‘na benzer bir fikri işleyen Person of Interest‘in başarısı etkili olmuş gibi…

Keşke baş rolünde de Keanu Reeves oynasa. :/

 

azinlik_raporu_dizi_01

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.