Süper kahraman filmlerinin bize gösterilen ilk fragmanları arasında, en iyisi hangisi diye soracak olursanız direkt olarak Age of Ultron ile birlikte Suicide Squad’ın, Bohemian Rhapsody’li fragmanını gösteririm. Fakat fragmanları birbirinden güzel olan bu iki filmin bir diğer ortak noktaları da bizi yüzüstü bırakmaları. Hani Ultron yine filme kadar bekletip öyle yıktı hayallerimizi de Warner Bros.’un gözle görülür müdahalelerinden sonra Suicide Squad, ümitlerimi yıkmak için fazla beklemedi ve kötü bir film olacağını ikinci fragmandan belli etti. Yine de biz ne dersek diyelim halinden bir hayli memnun olan Warner Bros. Suicide Squad’ın ikinci filmi için düğmeye bastı ve sonunda karşımıza bir fragman çıkardı.

Utanmasa End Game filmindeki karakterlerden daha fazla karaktere sahip fragmanımız, bilmediğimiz bir sebepten ötürü yakalandığı söylenen Harley Quinn’i kurtarma görevi ile başlıyor. Amanda Waller’ın hapishane alışverişi yaparak kendisine yeni harcanabilir kahramanlar bulmuş ve bir sonraki dünyayı kurtarma girişimine başlamış. Peki, dünyayı bu sefer kimden kurtaracak? Tabii ki dev bir denizyıldızından!

Dalga geçtiğimize bakmayın, dev bir denizyıldızı fikri her ne kadar absürt ve komik bir fikirmiş gibi dursa da aslında James Gunn’ın kendi fikri değil, direkt olarak çizgi romanlardan alınmış bir karakter kendisi. Starro isimli bu denizyıldızı, ilk olarak 1960 yılında The Brave and the Bold çizgi romanının yirmi sekizinci sayısında Justice League America’nın karşısına çıkan bir uzaylı, kötü adam. Ya da kötü denizyıldızı… Güçleri arasında uçmak, enerji absorbe etmek, hızlı iyileşme, hava durumunu değiştirme gibi güçler barındıran Starro’nun asıl büyük gücü ise özel parazitleri sayesinde insanların zihinlerini kontrol edebilmesidir. Yani öyle mavi ve tatlı göründüğüne bakmayın baya baş ağrıtacak cinsten bir kötü adam var karşımızda.

Fragman genelinde konuşmamız gerekirse öyle gözüküyor ki yapımcılar, Suicide Squad’ın ilk filminde yaptığı gibi filmi aşırı ciddiye almaktan vazgeçmiş ve daha absürt, daha eğlenceli bir film ortaya çıkarmak istemişler. Marvel Sinematik Evreni’nin bana gör en iyi filmlerinden biri olan Guardian of the Galaxy filminin yönetmeni James Gunn’ın da bunda payı büyük. Yani, her filmin aşırı büyük mesajlar vermesine gerek yok sanırım. Harley Quinn, Starro’nun ağzına bazuka atar, güzel bir film olursa biz de eğlenir çıkarız. Fazlasını istemeye gerek yok değil mi?

Suicide Squad 2’nin fragmanını siz nasıl buldunuz sevgili Geekler? Sizce eğlenceli bir film olur mu yoksa absürtlüğün dozunu fazla mı kaçırmışlar?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.