Şu hayatta en sevmediğim şeylerden biri futbol olabilir. Bunun nedenini tam olarak kesinleştiremiyorum. Top peşinde koşan bir avuç adam üzerine fanatikleşme fikri hoşuma gitmiyor olabilir, Türkiye’de futbolun algısı kötü olduğundan olabilir, bir sürü şey olabilir. Çevremde futbol seven ve benzer hobilere sahip olduğum bir iki arkadaşımın bunu felsefi bir çerçeveye oturtup “bu bir tutku” diye işin içine biraz romantizm koyma çabalarını da görüyorum ama, buna rağmen ilgimi çekmiyor.

Bu yüzden de futbolu konu alan pek çok oyunu, filmi, diziyi pek izlemiyorum; takip etmiyorum. Ama o kadar da katı bir duruşum yok bu konuda, zira futbol söz konusu olduğunda izlemeye katlandığım şeyler de var. Spesifik olayım, iki şeyden söz ediyorum: yıllarca çocukluğumuzun mihenk taşı olagelmiş Kaptan Tsubasa ve zamanında izlediğim Galactic Football adındaki harika çizgi film. Sporla ilişkim bunlardan öteye gidemedi zaman içerisinde.

1426091315597

Gelin görün ki eğer futbol aşağıdaki gibi ilgi çekici bir spor olsaydı, kesinlikle en büyük hayranı olurdum, ilgili dizilerini sabah akşam izlerdim, konu eden oyunları defalarca oynardım. Eğer futbol seviyorsanız, bu videoya bayılacaksınız, eğer futbol sevmiyorsanız, yine bu videoya bayılacaksınız. Size şöyle diyelim; bu siteye bir şekilde yolunuz düştüyse bu videoya ölüp biteceksiniz. Zira videonun merkezinde bizim çok iyi tanıdığımız karakterler var.

Özetle video sevdiğimiz çizgi roman, oyun, dizi, edebiyat ve film karakterleri toplaşıp halı sahaya girişse ne olur sorusunu yanıtlıyor. Yani ne desem bilemedim. Hayatta Iron Man, Neo, Spider Man, Gandalf, Hermione ve daha pek çok fantastik karakterin bir araya gelip halı saha maçı yaptığını da gördüm ya, sanırım artık ölsem de gam yemem. Ronnie Street Stunts kanalının yaptığı videoyu sevdiyseniz, kanallarına şuradan bir göz atabilirsiniz. Parkurdan havalı spor hareketlerine kadar pek çok farklı güzel videoları da mevcut. Ama biz lafı artık uzatmayalım. Buyurun, Super Hero Soccer videosu karşınızda!

Author

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

3 Comments

  1. Can Doğanay Reply

    Bu kadar güzel bir videoya niye böyle alakasız bir şarkı koymuşlar ya?

  2. alp demirkabız Reply

    -adamlar amatör kümeden oyuncu getirmişler olum.. süperman gibi topa vuruyomuş

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.