Hayır, yakın zamanda bir haberi gelmedi Carnage’a dair; bu yalnızca benim içten içe uzun süredir arzuladığım bir meseleydi. Gerek Spider-Man ve gerekse de Venom filmleri üzerinden kopup giden konuşmalar sürekli olarak tekrarlanınca, içimdeki küçük Carnage obsesifi psikopat kişilik kendisini ortaya çıkarmak için çok çabalar oldu. Ben de dayanamadım, patlatayım bir Carnage yazısı dedim. Tatmin edip etmemesi konusunda tamamen sizin insiyatifinize kalmış olan bu yazıyı yazarken bile birkaç Wikia bilgisi edindiğimden dolayı mutlu oldum diyebilirim. Bazen hiç ummadığınız anda, hiç ummadığınız yerden bilmediğiniz bir şeyler öğrenince mutlu olabiliyorsunuz çünkü. Eğer siz de benim gibi manyak bir Carnage severseniz ya da en azından kim olduğunu öğrenmek isterseniz, buyurun: Cletus Kasady kimdir anlattık!

 

Orijin Hikayesi

maxresdefault

Cletus Kasady, temelinden belalı bir karakter olmasıyla biliniyor. Geçirdiği dengesiz çocukluk yılları, psikopatlık seviyesine büyük ölçüde katkı sağlamıştır. Kendi elleriyle ittiği büyükannesinin merdivenlerden yuvarlanıp ölmesine neden olmuş ve annesinin köpeğine işkence çektirmiştir. Sonrasında annesini öldüren babasını, çıktığı mahkemede savunmayan Cletus, tam anlamıyla bir öksüz haline gelmiştir. Bu nedenden ötürü St. Estes Yetimhanesi‘ne yollanmış ve asosyal tavırları yüzünden diğer yetimlerden ve çalışanlardan büyük miktarda kötü muamele görmüştür. Tüm bu davranışlar nedeniyle yetimhanenin disiplin müdürünü öldürerek kendince bir intikam alma yoluna gitmiştir Cletus. Aynı zamanda bir de kendisiyle çıkmayı reddeden Manny Calderon isimli bir kızı, hızla gelen bir otobüsün önüne atmıştır. Elbette yetimhaneyi de yakıp kül etmeyi ihmal etmeyen Cletus için, bunların hepsi sadece birer başlangıçtı.

Psikopat katil Cletus Kasady, cezasını çektiği hapishane hücre arkadaşı Eddie Brock sayesinde Carnage oldu denebilir aslında. Cletus’un, cinayetlerle ilgili manyakça felsefesini anlatarak eğlendirdiği Eddie Brock, bir zamanlar Peter Parker’a da bulaşan simbiyotun yeni sahibidir ve de hapishaneden kaçtığı zaman ardında simbiyottan bir kalıntı bırakmıştır. Parazitsel simbiyot ise geride kalan Cletus Kasady’ye musallat olmuş ve vücudunu ele geçirerek Carnage’ın doğumuna neden olmuştur.

 

Güçleri

a54da56sd4

Cletus Kasady’yi ele geçiren simbiyot, kendisine birçok örümcek-vari güçler vermiştir. Kırmızı simbiyotik kostümü sayesinde listelenen yetilere sahiptir:

 • Kas gücü: Seksen tona kadar ağırlık taşıyabilmekte.
 • Hız: Normal bir insanın koşabildiğinden çok daha hızlı koşabilmekte, süper insan hızına sahiptir.
 • Dayanıklılık: Kas yapısında bulunan toksinler sayesinde, normal bir insana oranla yorulma oranı oldukça düşüktür. Bunun yaında ise normal birine göre gelen darbeleri kaldırabilme yetisi fazlasıyla yüksektir.
 • Çeviklik: Vücut koordinasyonu açısından bir insanın fiziksel sınırlarından da ötede olan Cletus, en iyi sporcudan bile daha ileri düzeydedir.
 • Kuvvetli refleksler: Bir insanın sahip olabileceği tüm fiziksel yetilerin ötesinde reflekslere sahiptir.
 • Rejenerasyon faktörü: Yaralamak imkansız olmasa da, normal birine göre çok daha hızlı hücre yenilemesi yapabiliyor. Her ne kadar vücudunun yarısını tekrardan oluşturabilmeyi başarsa da hasar gören organlarını yenileyip yenileyemediği konusunda net bir bilgi yok.
 • Duvarlarda gezebilme: Spider-Man gibi duvarlara tutunabilme ve dolaşma yetisine sahip.
 • Ağ atma: Oldukça güçlü ve organik bir ağ üretebiliyor kendisi, Spider-Man gibi. Hatta birini etkisiz hale getirmek için kullandığı bu ağ, kırılması neredeyse çok zor bir yapıya sahip.
 • Kamuflaj yetenekleri: Carnage simbiyotu Kasady’ye istediği şekle ya da kıyafete bürünebilme özelliği sağlamakta.
 • Vücut organlarını istediği silah şekline sokabilme: Ellerini ya da ayaklarını dilediği silaha, misal balta, çevirebiliyor. Hatta dilerse bu silahları da vücudundan ayırabiliyor. Fakat bu ayırma süreci 30 saniyeyi geçerse şayet, bedeninden koparıp çıkardığı bu silah kendini parçalara ayırıyor.
 • Örümcek hislerine karşı bağışıklılık: Spider-Man tarafından örümcek hisleri ile tespit edilebilmesi gibi bir sıkıntısı yok; ki bu özelliği de Venom simbiyotunun çocuğu olarak kabul edilen Carnage simbiyotu dolayısıyla var olmakta.

Saf Carnage simbiyotundan kazandığı tüm bu özelliklerin yanı sıra, kanının Darkhold ile iletişime geçmesi sayesinde aynı zamanda kendi simbiyotunu başka insanlara bulaştırma ve onları kontrol edebilme gücüne de sahip.

 

Zayıflıkları

featured18

Her simbiyot türü gibi, Carnage da yüksek seviyedeki seslere ve bir de yüksek sıcaklıklara karşı korunmasızdır. Bu tür etkenler simbiyotun fiziksel olarak acı çekmesine ve rahatsız olmasına yol açar. Darkhold ile etkileşime geçtiği zamandan sonra yüksek seviyedeki seslere karşı olan zayıflığının üstesinden gelebilmiştir, fakat yine de yüksek sıcaklıklar konusunda sıkıntı yaşamakta.

Simbiyotu olmadan da Cletus Kasady’nin psikopatlığı, kendisinin kaosa olan düşkünlüğünde büyük etki oynamakta. Akli dengesi yerinde olmadığı için kolaylıkla istismara uğrayabilip davranışları başka insanlar tarafından manipüle edilebilmekte.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.