Gün içerisinde şöyle bilgisayar başında durup ne yapacağınızı bilmediğiniz anlar yaşıyor musunuz? Ekran açık, internete bağlısınız ama içinizden bir şey yapmak gelmiyor. Böyle oyun oynayacak enerjinin olmadığı, ciddi bir filme verilecek kafanın kalmadığı anlar. O anlarda bizi YouTube kesiyor. Eskiden televizyonu niye izliyorsak, bugün YouTube’da o yüzden dolanıyoruz. Fakat kafa boşaltmalık, çok efor sarf ettirmeyen, eğlencelik seyir diyarı, yüce YouTube’da bizce çöp içeriğin sayısı, en az televizyonda olduğu kadar fazla. Geekyapar olarak sizleri bu tip leş videolardan korumak adına, can sıkıntınızı alacak, vaktinizi geçirtecek, dert tasa unutturacak 7 kanal önerelim dedik. Bu 7 kanalı takibe başlayın, söz, bilgisayar başında durup ne yapacağınızı bilmediğiniz anlarda onlar yeni bir video koymuş olacaklar!

 

1. CinemaSins

http://www.youtube.com/watch?v=03LhYBNLXWo

Bundan takriben bir yıl önce patlayan CinemaSins, içinizdeki fanboy bazen tüm vücudunuzu ele geçiriyorsa önerebileceğimiz bir kanal değil. Zira CinemaSins’in olayı, bütün filmlerin günahlarını sıralamak. Daha öncesinde kendilerinin videolarını burada paylaşmıştık. CinemaSins ekibi, hikaye boşlukları, devamlılık hataları, mantıksız konu gelişimleri ve set saçmalıkları gibi pek çok şeyi “günah” sayıyor ve filmlere bunun üzerinden bir skor veriyor. 3-4 dakikalık Amazing Spider-Man, Avengers videolarıyla patlamış olsalar da, son zamanlarda her biri 15-20 dakikalık Batman & Robin, 2012, Hobbit: Desolation of Smaug videolarıya iyiden iyiye derine inmeye başladılar. Önerimiz? Fanboyluktan sıyrılın ve bakın bakalım birkaç CinemaSins videosu izledikten sonra sevdiğiniz filmlere aynı gözle bakabiliyor musunuz.

 

2. Epic Rap Battles of History

ERB, an itibariyle YouTube’un en eğlenceli orijinal içeriklerinden bir tanesi. Hatta, kuvvetle muhtemel şu an YouTube’un en popüler özgün işi. Bilmeyenlere zaten birileri illa ki anlatmıştır, ama yine de bizim de herkesin ERB izleyip mutlu olduğu bir gelecek hayalinde tuzumuz olsun: ERB ekibi; Nice Peter ve EpicLLOYD, tarih sahnesinden, popüler kültürden, kurgusal tarihten ünlü karakterleri alıp, birbiriyle kapıştırıyor. Bunu da topla tüfenkle değil, rap’le yaptırıyor. Yukarıda koyduğumuz videodaki gibi, illa ki kapışanların bir ortak noktası var (Blackbeard vs. Al Capone, iki efsane kanun kaçağı; Muhammed Ali vs. Michael Jordan, iki alanında en iyi kabul edilen sporcu vb.) ve bu da bazı laf sokmaların acayip keyifli olmasına sebebiyet veriyor. Yalnız hâlâ iddia ediyoruz, Clint Eastwood vs. Bruce Lee kapışmasının sonundaki laf çok ağır be!

 

3. Batesmotelpro

Listemizdeki tek Türk YouTube kanalı Batesmotelpro. Aynı zamanda listemizde ağırlıklı olarak viral reklamlar yapan da tek kanal. Fakat bu hiçbir şeyi değiştirmiyor: Batesmotelpro komik bir kanal. Yola “Sütü Seven Kamyoncu” ile çıktılar ve uzun süre o videoların ulaştığı tık seviyesine yaklaşamadılar. Arada bir kısa dizi ve ondan uyarlanmış uzun metraj film de çektiler. Son zamanlarda ise muhteşem bir tekrar yükselişteler. Öyle ki, geçen sene yayınladıkları Lambaya Fünf De videosu ilk defa onların “Kutsal Altyazı Üçlüsü” Bana Kitap Al – Sütü Seven Kamyoncu – Esmeralda’ya yaklaşan bir tık alabildi. Bizden söylemesi, o aradaki videoları da izleyin. Tuttur En Kral Sensin, Yaşam Mücadelesi ve tabii ki Brozak serisi… Lan dedim!

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.