Netflix’in uyarladığı Talihsiz Serüvenler Dizisi’nin üçüncü ve son sezonunun fragmanı yayınlandı. Devam etmeden önce sizleri şöyle alalım:

Fragman, önceki iki sezonda Baudelaire kardeşlerin başlarından geçenlerin, Violet ve Klaus tarafından kısaca özetlenmesiyle açılıyor. Kardeşlerin bu özetinin, fragmanda da gösterilen duruşma sahnesinden alındığını tahmin edebiliyoruz. Açılışa özetle birlikte akan alakalı sahnelerden kısa kesitlerin yerleştirilmesi gayet hoş bir tercih olmuş. İlk olarak – söylememe gerek var mı bilmiyorum ama bu bir talihsiz serüvenler dizisi ve olaylar cidden de çok talihsiz. Talihsizliklerin muhataplarının seslerinden başlarından geçenleri ardı ardına dinlemek, dizinin o absürt havasının içine dönmeyi kolaylaştırıyor. İkinci olarak da özellikle benim gibi dizinin önceki sezonlarını çıkar çıkmaz izledikten sonra, bir talihsizlik sonucunda unutmuş ve dönüp tekrar da bakamamış olanlar için hatırlatma işlevi görüyor.

Fragmanda Violet, Klaus, Sunny ve elbette Kont Olaf’ın yanında Jerome Squalor, Lemony Snicket gibi tanıdık yüzler var. Ayrıca bu sezon için dizinin kadrosuna katılan Max Greenfield’i (New Girl‘ün Schmidt’i) de iki saniye için de olsa görüyoruz. Serinin son dört kitabını anlatacak olan sezonda kardeşlerin türlü talihsizlikler sonucunda yollarının düşeceği mekânlar da enteresan görünüyor. Yakalayabildiğim kadarıyla bir dağın tepesi var, bir Denizaltı var, Kont Olaf tarafından ele geçirilmiş bir otel ve son olarak da mahkeme salonuna benzeyen bir yer var. Genellikle birtakım sırların, antik hatıraların ve mistik objelerin arandığı yapımlarda kahramanların yolunun yüce dağ başlarına veya mağaralara, eski mezarlara vb. düşmesine alışkınız ama nasıl bir talihsizlik sonucu Baudelaire’ler bir deniz altındalar, orasını cidden merak ediyorum.

series-unfortunate-events-netflix-series-trailer

Sanıyorum ki en büyük merak unsurunu ise, fragmanın son sahnesi oluşturuyor. Bu sahnede taksiden inerken gördüğümüz Lemony Snicket, Baudelaire kardeşlere kendisini tanıtıyor. Yollarının nasıl kesiştiği kadar, neden kesiştiğini de acilen öğrenmek istiyorum. Şimdiye kadar kardeşlere yardım etmek isteyen herkesin başına bir talihsizlik gelmişti, Lemony Snicket’in de başına bir şeyler gelecek mi dersiniz?

Talihsiz Serüvenler Dizisi, bir başyapıt değil. Ancak vaat ettiği şeyi vermeyi başaran nadir dizilerden birisi. Sizler ne dersiniz geekler, diziyi takip ediyor musunuz? Baudelaire kardeşlerin talihsiz hikâyesi ilginizi çekiyor mu? Eğer öyleyse, hepinizin 1 Ocak’ta yeni sezon gelene kadar talihsizliklerden uzak olmanızı diliyorum.

Yeterince talihsiz demiş miydim? Eğer demediysem, sizce de Sunny yine talihsizce tatlı değil mi?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.