Son zamanlarda adından sıkça bahsettirdiği yeni filmi The Shape of Water‘dan Guillermo Del Toro’dan haberler getirdik sizlere. Pan’ın Labirenti, Hellboy ve Pacific Rim gibi yapımlarıyla pek şanlanan Del Toro, dedikodusu dolaşan ve can-ı gönülden arzuladığı Pinokyo filmi için konuşmuş yakın vakitlerde. Destekleyen çıkarsa net bir şekilde hazır ve nazır olduğunu belirten Del Toro’nun Screenrant’teki sözleri aynen şöyle:

“Neredeyse on yıldır filmin sermayesi için birilerini arıyorum. Kuklalar ve tasarımlar çoktan hazır. […] Yapmayı arzuladığım hiçbir film kolay değil. Ve hiçbiri de o vakitte yapmak isteyen kimseye ait değil. Kimse ben Hellboy’u yaptığımda süper kahraman filmi ve Pacific Rim’i yaparken de canavarlarla ilgili bir film yapmak istemiyordu. Pinokyo’yu ilan ettiğimde de bir sürü telefon geldi: “Ya iyi hoş, ama bu öykü Mussolini’nin yükselişte olduğu dönemlerde geçiyor, anti-faşist bir Pinokyo yani.” dediler. (Burada hepsinin telefonu kapattığına dair bir mimik yapıyor) Eğer 35 milyon dolarınız varsa ve bir Meksikalı mutlu etmek isterseniz, işte tam da buradayım.”

110207_r20497_g2048-1200

Çektiği filmlerin son derece ilgi çekici, ödül toplayan ve en şahane filmler arasına girmesinden sonra hala Del Toro’ya bu konuda destek olup, mali işleri finanse edecek birilerinin olmaması biraz üzücü doğrusu. IMDB’de Guillermo Del Toro’nun gelecek yapımları arasında çoktan yerini almış olan Pinokyo filmi için şu an prodüksiyon aşaması bile yazmıyor ne yazık ki; yalnızca yapım öncesi hikayesel çalışmalar açısından ilerleme kaydediliyor. Fakat olur da birileri Del Toro’ya parasal açıdan destek çıkarsa, Pinokyo tamamen stop-motion tekniğiyle çekilen bir anti-faşist temalı yapım olacak. Del Toro’nun çektiği filmlerin havasına hakim olan biz geekler için, böylesine bir Pinokyo hikayesini izlediğimizde neler hissedeceğimiz düşüncesi de bir hayli heyecanlandırmıyor değil hani. Parmakları çaprazlayıp, o 35 milyon doların bir an önce birileri tarafından karşılanmasını umalım mı mesela? Ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.