Oyunlar, film ve dizi sektörleri için her zaman değerli bir kaynak olagelmiştir. Hâlihazırda büyük hayran kitleleri olan oyunları beyaz perdeye ve televizyon ekranlarına taşımak yapımcılara hep çok cazip bir fikir gibi gelir. Fakat çok azı bu zorlu görevin altından kalkabiliyor. Son zamanlarda izlediğimiz The Last of Us ve Sonic gibi iyi yapımlar bir kenara dursun, hâlâ daha Assasin’s Creed ve Hitman gibi büyük çoğunluğun yer aldığı fiyaskolar aklımızdan çıkmıyor. Öte yandan artık sadece oyunlar değil, oyunların nasıl yapıldığı hakkındaki dizi ve filmler de yapımcıların ilgisini fazlasıyla çekiyor. Buna son örnek olarak Apple TV+, dünyayı sarıp sarmalayan Tetris çılgınlığının nasıl başladığını mercek altına alan Tetris filminin ilk fragmanını yayınladı!

“Tetris” isminin yaşadığımız şu günlerde oldukça sıradanlaştığının farkındayım. Fakat bu isim bir zamanlar oyun sektörünü temelinden sarsan bir isimdi. Oyun dünyası çok genç bir sektör ama en az diğer sektörler kadar ilgi çekici. Son hallerini gördüğümüz ve severek oynadığımız oyunların nasıl yapıldığını izlemek, okumak ve araştırmak büyük bir haz veriyor bana. Her ne kadar Tetris şimdilerde popülerliğini yitirse de dünyaca ünlü bir marka hâline gelen bu oyunun macerasına nasıl başladığını izleme fikri çok heyecanlandırdı beni.

Kingsman, Robin Hood ve Rocketman filmlerinden hatırlayacağımız Taron Egerton’un başrolünde olacağı Tetris filminin sıradan bir oyun filmi olmadığını söylemek de oldukça mümkün. Soğuk Savaş döneminde geçen ve Tetris’in telif haklarını almak için Henk Rogers’ın verdiği olağanüstü mücadeleyi konu alan Tetris, bir ajan filmiolma özelliğini de kendi içinde barındırıyor desek yeridir. Bir oyun geliştirme sürecinin ne kadar karmaşık bir hâle gelebileceğinin uçuk bir örneği olan Tetris, gelecek ayın en umut vaat eden yapımlarından biri oldu benim için. Merakla bekliyor olacağım.

Mart ayının son gününde Apple TV+’da yayınlanacak olan Tetris filmini siz nasıl buldunuz? Bu sıra dışı oyun hikâyesi sizin de ilginizi çekti mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.