The Boys dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Hani iki yaz önce Prime Video platformuna gelen ve bomba etkisi yaratan o iş. Herkes dumur oldu, çok sevdi ilk sezonu. İlk ayırt edici özelliği farklı olmasıydı, süper kahramanlar burada sevgi pıtırcıkları değil egoist, bencil pisliklerdi. Kan, vahşet, olgun temalar gırla gidiyordu ve dizi streaming platformunda olmasının da özgürlüğüyle elini hiç korkak alıştırmıyordu. Ben de ilk sezonu hayranlıkla izleyenler arasındaydım. Hughie’nin iyi kalbi, Butcher’ın yıllanmış ve bıkmış halleri, Starlight’ın hala klasik süper kahraman idealini yaşatma çabaları ve tabii diziyi izlemeseniz bile mutlaka gördüğünüzü düşündüğüm son yılların en muhteşem kötü adamlarından biri Homelander ile beraber The Boys, hemen hemen herkesi mutlu etmişti.

İkinci sezon ise ilk sezon kadar iyi olmasa da yine de dizinin imzası olan “Süper kahramanlar o kadar da iyi insanlar olmasa nasıl olurdu?” sorusunu, güzel bir şekilde düşündürmeye devam etti. İlk sezondan gelen bazı hikayeleri tamamlandı, Stormfront gibi yine çok başarılı bir kötü karakterle tanıştırdı bizi, yeni olasılıklar oluşturdu ve tabii gelecek sezonlar için de birkaç tohum ekmeyi ihmal etmedi. İşte bu tohumlardan bir tanesi de bariz bir Captain America parodisi olan Soldier Boy idi. Homelander’ın halka seslenişte bulunduğu ve yanlış hatırlamıyorsam halkın ağır protestosu ile karşılaştığı sahnelerde kendisinin heykelini görmüştük, zaten ikinci sezon biter bitmez de çoğunuzun Supernatural’dan tanıyabileceği Jensen Ackles’ın karaktere seçildiği öğrendik. Dizide Soldier Boy karakteri 2. Dünya Savaşı yıllarında Payback adlı bir grubu yönetmiş olacak ve muhtemelen sadece flashbacklerde de kalmayacaktır kendisi.

Karakterden yayınlanan yeni görsellerde kostüm bu, güzel de olmuş bence. Avengers: Infinity War’daki Steve Rogers’a acayip benziyor genel görünüş. İşin ilginç taraflarından biri, Jensen Ackles’ın bir zamanlar Captain America rolü için düşünülen oyunculardan olması. Aslını oynamak nasip olmadı kendisine ama parodisi artık ona emanet. Üçüncü sezonda ayrıca benim de merak edip göz attığım ‘’Herogasm’’ olayı da bir bölüme konu olacak, o bölümde Soldier Boy ön planda olan karakterlerden biriydi, bakalım nasıl yorumlayacaklar?

The Boys’un yeni sezon çekimleri devam ediyor. Muhtemelen bu sonbaharda da izleyeceğiz ve yine bolca konuşacağız. Siz yeni sezondan neler bekliyorsunuz? İkinci sezonu ilki kadar beğenmiş miydiniz? The Boys ve Invincible gibi süper kahramanların olduğu dünyaları toz pembe göstermeyen işler, sizi de daha çok çekmeye başladı mı? Aşağıya yazın, hep beraber konuşalım.

Yazan: Emin Özdenvar

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.