Bir filmi izlemeye bizi ikna eden bir sürü şey var; yönetmenini severiz, konusu ilgimizi çeker, sevdiğimizin bir kaynak materyalden doğmuştur, sevdiğimiz oyuncular oynuyordur vesaire… Ama bunlar, özellikle sevdiğimiz oyuncuların bir filmde oynaması o filmin illa da güzel olacağı anlamına gelmiyor. Yine de bugün çıkan bir The Devil All The Time fragmanı var ki aman yarabbi! Şu oyuncular otursun kahve masasında okey oynasınlar insanın izleyesi gelir, o kadar diyorum ya! Bana inanmıyor musunuz? Şöyle bir fragmana göz atın ondan sonra tekrar konuşalım.

Donald Ray Pollock’un 2011 yılında yayımladığı aynı isimli romandan uyarlanan The Devil All The Time, İkinci Dünya Savaşı ve Vietnam Savaşı arasında kalan yıllarda savaşın ağır izler bıraktığı bir grup insanın hikâyesini anlatıyor. Oyunculukların arşa çıktığı fragmanda birçok tanıdık yüz dikkat çekiyor. Hatta o kadar tanıdık yüz var ki insan figüranlara falan ilgi duymaya başlıyor bir noktadan sonra.

Filmin başrollerinde Spiderman filmleri sayesinde sağır sultanın bile adını bildiğini düşündüğüm Tom Holland var bir kere. Öte yandan önce geçen senenin tartışmasız en iyi işlerinden biri olan The Lighthouse’da harikalar yaratan ve Batman rolünü kaparak en az Tom Holland kadar sağır sultanın kulağında yer eden Robert Pattinson da var. Yine süper kahraman filmlerini oldukça seven bizlerin kalbinde Winter Soldier olarak taht kuran Sebastian Stan, IT filmlerindeki başarılı oyunculuğuyla kâbuslarımıza uzun süre konuk olan Bill Skarsgård, 2010’lu yılların tartışmasız en iyi filmlerinden biri olan Mad Max: Fury Road’da boy gösteren Riley Keough de var filmde. Yetmedi mi? Jason Clarke, Haley Bennett, Harry Melling, Mia Wasikowska, Eliza Scanlen verelim?

Yani bakın arkadaşlar demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum. Netflix fragman falan göstermese, filmin adı sanı belli olmasa, üstte yazdığım bir paragrafcık konu olmasa, sadece dese ki “Abi bir film yapıyoruz içinde Tom Holland, Robert Pattinson, Sebastian Stan Bill Skarsgård, Riley Keough var”  dese “Abi bana iki bilet, bir de büyük boy mısır” dersiniz. Kariyerinin belki de en güzel yıllarını yaşayan birden fazla oyuncuyu böylesi bir projede görmek insanın tüylerini diken diken ediyor. Heyecanlanmamak elde değil yahu!

Yönetmenliğini Antonio Campos’un üstleneceği The Devil All The Time 16 Eylül’de Netflix’de izleyici karşısına çıkacak. Valla sizi bilmem ama ben o güne şimdiden küçük küçük planlarımı iptal etmeye başladım. Film beni satın aldı. Sizde durumlar ne?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. bu kadar çok ünlü varsa elbet birileri arkaplanda kalacak

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.