Bir hikayeyi modern bir gözle yeniden anlatmak kavramı çoğunlukla kağıt üzerinde durduğu kadar başarılı olmuyor. Snow White and the Huntsman da buna en iyi örnek teşkil eden filmlerden biriydi benim nazarımda. Kağıt üzerinde Pamuk Prenses’in hikayesini modern fantastik bir şekilde anlatmak çok güzeldi, kadrosu falan da baya iyiydi ama film bu fikrin hakkını verememişti. Kristen Stewart‘ın donuk oyunu mu, senaryoda büyük sıkıntılar mı bilemiyorum, o zamanki rakibi Mirror Mirror’a kıyasla daha izlenebilir olsa da, şöyle ağız tadıyla sağlam bir kara masal izleyememiştik ne yazık ki.

İlk filmin gişesi çok kötü olmadığı için Universal devam filmiyle bir kez daha şansını denemek istiyor. Bu sefer ilk filmdeki olayların öncesine ve sonrasına gideceğiz. İlk filmin kötüsü Revanna’nın (Charlize Theron) kardeşi Freya (Emily Blunt) düşmanlarını dondurma gücüne sahiptir. Genç buz kraliçemiz kendi buzdan şatosunda avcılardan oluşan bir ordu kurmaktadır. Bu ordunun içerisinde esas oğlanımız Eric the Huntsman (Chris Hemsworth) ve Sara the Warrior (Jessica Chestain) da vardır. Bu ikisi kraliçenin koyduğu tek kurala uymazlar: Kalbini sonsuza dek aşka kapatmak. İlk filmi izleyip kardeşinin vefatını öğrenen Freya, elinde kalan ordusuyla Büyülü Aynayı kendisine getirmek ister. Ravenna’nın hayata döndürebileceğini de öğrenince bu topraklara çifte bela olarak gelme fikrine -kendi yapısına ters olsa da- sıcak bakar. Artık yenilmez olan ikilimizi durdurmak elbetteki Avcı’ya düşecektir.

ct857fwu8aiqfco-159388

Kadro yine iyi elbette ki. Jessica Chastain‘i uzay içermeyen bir rolde görmek de güzel bir değişiklik olabilir. Bu sıralar Captian Marvel flörtleşmesi yaşayan kalbimizin sultanı Emily Blunt’ı kötü bir rolde görmek fikri de fena durmuyor. Chris zaten yakışıklı, yapıcak bir şey yok. Charlize de her zaman izlenesi bir insan. Hikaye desen klasik masal hikayesi. Her zamanki gibi işleniş ve senaryonun gedikleri iyi mi kötü mü olduğunu belirleyecektir. Görsel olarak zaten iyi olacaktır. Yani bir şans vermeye değer gibi duruyor. Bu arada sağa sola filmden gelen ilk posterleri serpiştirdim. Keyifle bakınız.

22 Nisan 2016’da gösterime girecek filmle ilgili siz ne düşünüyorsunuz geekler? Devam filmi ilk filmden iyi olur mu, keyifli bir modern masal izler miyiz, yoksa bu sinema işine ben el atana kadar ağız tadıyla güzel bir masal izleyemeyecekmişiz gibi mi duruyor?

ct84e-ru8aab5mc-159391

 

ct857ahvaaailkz-159389

 

ct81duewwaagjoo-159387

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.