Geekler olarak sinemaya âşığız ve bunu da her fırsatta söylemekten çekinmiyoruz. Konusu, oyuncuları, yönetmeni, türü ne olursa olsun önümüze çıkan her yapımı tüketmeye, konuşmaya çalışıyoruz. Tabii, bütün türleri eşit sevsek de itiraf etmemiz gerekiyor ki bazı filmleri biraz daha eşit seviyoruz. Kimimiz gezegenler arası yolculuklarda buluyor huzuru, kimimiz gerçekçiliğin kollarında, kimimiz ise fantastik diyarlarda… Ben ise güzel bir Orta Çağ hikâyesinin verdiği mutluluğu, başka hiçbir şeye değişmem. Krallar, kraliçeler, kaleler, skandallar, taht oyunları ve meydan savaşları ile dolu filmlere olan sevdamı bir türlü aşamıyorum. Bu yüzden sizlere The Last Duel fragmanını büyük bir mutlulukla sunuyorum.

Öncelikle hemen odadaki fili bir işaret edelim ve filmin hem oyuncu hem de yapımcı kadrosunu bir övelim. Jodie Comer, Matt Damon, Adam Driver ve Ben Affleck gibi oyuncularla birlikte gözlerimize bayram ettiren The Last Duel’in yönetmen koltuğunda ise Ridley Scott oturuyor. Yaptığı bilim kurgu filmleriyle bizi kendisine hayran bırakan Ridley Scott’un, ara sıra denediği Orta Çağ temalı yapımlarına bir yenisini daha ekleyecek olan The Last Duel; hem konusu hem de oyuncu kadrosu ile ağzımızın suyunu akıtmayı başardı. Ayrıca daha şimdiden fragmanın sahne geçişleri ve posterinin, sergilediği şahsına münhasır tarzı oldukça beğendiğimi söylemeliyim. Hatta beğenimi bir tık daha ileri taşıyarak The Last Duel posterinin, son zamanlarda gördüğüm en güzel film posterlerinden biri olduğunu söylemem gerekiyor.

Gelelim filmimizin konusuna. The Last Duel; Eric Jaeger‘in, gerçek olaylardan esinlendiği aynı isimli romanından uyarlanan bir yapım. On dördüncü yüzyılın sonlarındaki Fransa’da yaşayan iki en iyi arkadaşın birbirleriyle olan ölümcül düellosunu konu alacak filmde; kendisi askerdeyken karısına tecavüz eden arkadaşının yargılanmasını talep eden Jean de Carrouges, kendisinin suçsuz olduğunu iddia eden Jacques LeGris ve tüm bu olayların merkezinde yer alan ama buna rağmen hiç kimsenin dinlemediği Marguerite de Carrouges‘un hikâyesini dinleyeceğiz. Her ne kadar filmde Matt Damon ve Adam Driver’ın düello sahneleri inanılmaz ilgi çekici dursa da benim heyecanlandığım asıl nokta “Sen kendi gururunu kurtarmak için beni tehlikeye atıyorsun” diyerek içinde bulunduğu durumu müthiş bir biçimde özetleyen Jodie Comer oldu.

15 Ekim’de gelecek olan The Last Duel için biz heyecanımızı yeterince dile getirdik diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz sevgili geekler? Çok güzel durmuyor mu sizce de?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.