Sizi bilmiyorum fakat ben 2022 yılından razıyım. Yılın daha yedinci ayında olmamıza rağmen şimdiye kadar harika film ve diziler izledik, harika çizgi romanlar okuduk ve tabii ki harika oyunlar oynadık. Öte yandan daha tüketeceğimiz güzel içerikler bizi bekliyor. Bunların en büyüklerinden bir tanesi de tabii ki Amazon Prime’da yayınlanacak The Lord of the Rings: Rings of Power dizisi! Eylül ayında yayınlanacak dizi için şimdiye kadar yayınlanan fragmanlar bizi heyecanlandırmamıştı ne yazık ki. Fakat Amazon sonunda iyi bir fragmanla karşımıza çıkmayı başardı ve nihayet bir Yüzüklerin Efendisi dizisinden beklediğimiz kaliteyi gördük. Gelin önce fragmanı izleyelim sonra konuşmaya başlayalım.

Bakın hâlâ daha Rings of Power dizisinin güzel olup olmayacağı garanti değil. Fakat istediğimiz, beklediğimiz fragman tam olarak buydu be! Arka planda çalan “Andúril” müziğiyle Galadriel’in hikâyeyi anlatmaya başlaması, fragmanın hemen başında Ağaçların Işığı’nı görmemiz, daha sonra Orta Dünya’da yaşayan ırkların en önemli şehirlerine bakış atmamız kelimenin tam anlamıyla bizi büyüledi. Yahu neden bu ilk fragman değildi? Neden Yüzüklerin Efendisi seven onca insanı bu zamana kadar kötü kötü fragmanlarla küstürdünüz? Madem böyle şeyleriniz vardı niye söylemediniz?

Rings of Power’ın ilk tanıtıldığı günden beri dizi tanıtımlarının merkezinde yer alan Galadriel, bu fragmanın da odak noktası olmuş. Şunu söylemem gerekir ki her geçen gün Morfydd Clark’ın Galadriel’ine daha fazla alışıyor hatta sevmeye başlıyorum. Elinden kılıcı, üstünden zırhı eksik olmayan savaşçı Galadriel’i izlemek için her geçen gün daha fazla heves ediyorum. Kendisine “Yeterince savaştın Galadriel” diyen Elrond’a “Benim gördüklerimi görmedin” cevabını veren Morfydd Clark’ın Galadriel’i, LoTR tarihindeki en karizmatik karakterlerden biri olacak gibi gözüküyor.

Fragmanda en fazla dikkatimizi çeken şey Galadriel’in, “Benim gördüklerimi görmedin” dediği sahnede tasvir edilen olay. Burada ölen Elfler ve yanan bir kule görüyoruz. Elf tarihinde Galadriel’e bu sözü söyletecek iki vahim olay var bana göre: Akraba Kıyımı ve Sayısız Gözyaşı Savaşı. Başlangıçta Galadriel’in Sayısız Gözyaşı Savaşı’ndan söz ettiğini düşünsem de fragmanı tekrar tekrar izleyince havada süzülüyor gibi görünen Elfler’in aslında bir suda batmakta olduklarını fark etmeye başladım. Bu da beni, Galadriel’in bahsettiği kötü anının Akraba Kıyımı olduğuna daha çok inandırdı.

Öte yandan Elrond, her ne kadar Galadriel’in “Düşman yanı başımızda” sözlerine inanmasa da daha sonra Gil-Galad’dan “Karanlık, dünyanın üstünde yürüyecek” kehanetini dikkate alarak Orta Dünya’nın diğer halklarını birleştirmeye çalışacak gibi. Cüceler, insanlar ve Elfler arasında yeni bir ittifak kurmaya çalışacak fakat bu o kadar da kolay olmayacak.

Beni fragmanda en çok heyecanlandıran şey tabii ki Khazad-dûm‘un ta kendisi. Efsanevi dağ şehrini görünce gözlerim parıldadı valla. Umarım öyle üstün körü geçmezler de uzun uzun görürüz Khazad-dûm’u. Ayrıca “Bu yeni bir dönemin başlangıcı olabilir” diyerek bir taşı havaya kaldıran cücenin, elindeki taşın ne olduğu çok merak ediyorum. Acaba ilk mithril taşının çıkarıldığına mı şahit olacağız?

Son olarak bu fragman da diğerleri gibi gökyüzünden gelen Meteor Man‘i gösterdi fakat bu konuda bize yeni bir bilgi vermedi. Kimliği hâlâ sır gibi saklanan bu karakterin, dizinin en önemli karakterlerinden biri olacağı kuşkusuz. Şimdiye kadar ortaya atılan teoriler arasında Orta Dünya’ya gönderilen Istariler’den biri hatta Gandalf’ın ta kendisi olabileceği iddiası öne çıkıyor. Öte yandan belki de dizimizin kötü karakteriyle bu şekilde tanışacağız. Bu soruların cevabı için 2 Eylül tarihini beklememiz gerekiyor.

Siz nasıl buldunuz The Lord of The Rings: Rings of Power dizisinden gelen yeni fragmanı dostlarım? Sizce de diğer fragmanlardan kat be kat daha iyi değil mi? Sizce dizinin güzel olacağı konusunda ümitlenmeye başlamalı mıyız? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.