Hatırlar mısınız bilmem, The Jungle Book, Elf ve elbette Iron Man filmlerinin yönetmeni Jon Favreau; Disney ile olan süper ilişkisine bir katman daha açmış ve Star Wars evreninde geçen bir dizi yazacağını açıklamıştı. Bu dizi bir aralar fevkalade olan evrenimizin en savaş çığırtkanı halkı Mandalorianlar hakkında olacak; ancak en meşhur Mandalorianlar diyebileceğimiz Fett ailesini konu almayacaktı.

Adı The Mandalorian olarak konulan dizi hakkında bir vakittir ses seda duymuyorduk, en son Favreau abimiz güzel bir set resmi paylaşmıştı. Şimdi IGN’den gördüğümüz habere göre, dizinin yönetmen ve senaristten sonraki en kilit parçası tamamlandı: Başrol. Jon Favreau’nun “galaksinin ücra köşelerinde gezen yalnız bir silahşör” olarak tanımladığı, yani anlayacağınız baya bildiğiniz uzay kovboyu karakterimizi Pedro Pascal canlandıracak.

Game of Thrones S04E07 Oberyn

İsim tanıdık gelmiyorsa, yukarıdaki resim kesin tanıdık gelmiştir. Hayatlarımıza Game of Thrones dizisindeki Oberyn Martell karakteriyle bir bomba gibi düşen Şili asıllı Amerikan aktör sonrasında Narcos’taki Javier Pena rolüyle de beğeni toplamıştı. Genelde Hollywood semalarında salt diziler üstünden ilerleyen kariyerleri biraz hakir görürler; ama hakikaten, bunlar üst üste dizince beraber çok şık gözüken diziler.

Bu da tesadüfi değil elbette. Pedro Pascal hem karizmatik, hem de etkili bir oyuncu. Hepimizin aklına kan dondurucu The Mountain and the Viper bölümüyle, bilhassa da o bölümdeki “You raped her. You murdered her. You killed her children!” çığlıklarıyla kazındığı günden beri de üzerine koyarak ilerledi. Bu diziye de katkısının büyük olacağı çok açık, çünkü rol Pascal gibi serseri karizması yüksek bir adam için biçilmiş kaftan.

Fakat bizim esas diyeceğimiz şu: Disney’nin 2020 gibi galasını yapacağı streaming hizmeti Disney+ şu şekil hamleleriyle gerçekten de dayanılması zor bir teklif olacağa benziyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.