The Mandalorian’ı harika bir sezon finali ile uğurladık, ciğerlerimizi masada bırakıp hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz. Peki her şey bu kadar mıydı? Kesinlikle değildi. The Mandalorian, yeni sezonda Boba Fett’i kanlı canlı bizlere göstermesi yetmezmiş gibi bir de sezon finalinin ardından after credits sahnesiyle yeni bir diziyi duyurdu. Kemerleri bağlayın Star Wars severler, Boba Fett dizisi geliyor!

Dizi bitince credits sonrasında Boba Fett’in, Fennec ile birlikte Jabba’nın sarayına gidip Return of the Jedi filminde gördüğümüz Bib Fortuna karakteri dahil herkesi al aşağı edişini gördük. Üzerine de adeta Muhteşem Süleyman gibi tahta oturmasıyla son bulan o ilginç sahne, bizlere yeni bir dizi daha armağan etti. Sahne bitince ekran karardı ve kocaman bir “The Book of Boba Fett” yazdı. Başta dedim herhalde bir artbook eseri gelecek. Sonra artbook gibi bir şeyi böyle dizi sonunda duyurmazlar diye düşünürken ekranda “Coming December 2021” yazısı belirince dedim tamam, bir dizi geliyor. Zaten internette bu konuya dair kısa bir tur attığınızda da Disney+ için gelecek bir dizi olduğunu görebiliyorsunuz.

Diziye dair bildiğimiz tek şey ismi ve belki de Boba Fett’i kimin canlandıracağı olabilir. Hatta o bile değişebilir ve bambaşka bir aktör ile bizi geçmişe götürebilirler. Ancak isim neden bilmem bana biraz ilginç geldi. “The Book of Boba Fett” nedir yahu? Görsel bir içerik için akla gelmeyecek bir isim olmuş doğrusu ama işin içinde Jon Favreau varsa kesin güzel bir şey olacaktır. Çünkü The Mandalorian ile Star Wars severlerin ağzındaki buruk tadı bir güzel silip, yerine bir kahve gibi kırk yıllık hatır bırakmayı başardı. Boba Fett için bir fikri varsa da eminim bunu büyük bir tutkuyla ortaya çıkaracaktır. Şimdilik bize sadece heyecan ve merakla beklemek düşüyor. Acaba bizi alıp Boba Fett’in geçmişine mi götürecekler yoksa bu sezon sonlanan The Mandalorian üzerinden devam edip Boba Fett’in gözünden bir devam hikayesi mi göreceğiz? The Mandalorian dizisiyle yollarımız kesişecek mi ve Boba Fett dizisinde bir Mando veya Baby Yoda görecek miyiz? İşte bunlar hep merak uyandıran soru işaretleri.

Bu merak uyandıran Boba Fett dizisiyle ilgili, önümüzdeki yıl Aralık ayına kadar beklemekten ve bu süreç içerisinde gelen haberleri takip etmekten başka bir şey yapamayacağız anlaşılan. Zaten aradan zaman geçtikçe her şey yavaş yavaş gün yüzüne çıkacaktır ki ben önümüzdeki dört beş ay içinde bir fragman gelmesini bekliyorum. Siz ne düşünüyorsunuz, “The Book of Boba Fett” adındaki bu Boba Fett dizisi için heyecanlı mısınız?

Author

tasarımcı, fotoğrafçı, oyuncu, teknolojisever, soundtrack delisi. her türlü online mecradan ulaşmak için: @mfurkanakyuz

3 Comments

  1. Mandolorian, arkadaş nasıl bir sezon finali yaptın öyle, inan duygulanmamak elde değil, skywolker geldi ve hepsini kurtardı, helal be…. İşte dedim, bir sezon finali anca böyle bu olur….. teşekkürler….

  2. Skywalker bulundukları gemiyi nasıl buldu. Neden şimdiye kadar bekledi son sahnede geldi. Aklımda deli sorular.

    • Grogu sayesinde luke ile güç sayesinde iletişime geçti yardım istedi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.