Son yıllarda geeklik rüzgârı süper kahraman yapımlarından, Star Wars içeriklerine geri döndü farkında mısınız? Geçtiğimiz bir iki yıldır tekrar eski Star Wars heyecanımıza kavuştuk. Mandalorian, Bad Batch, Andor derken iyiden iyiye yeniden Star Wars geekliğimiz geri döndü! Bugün sabah uyandığımızdaysa tüm bu heyecanı bize geri kazandıran dizi Mandalorian’ın üçüncü sezonundan ilk fragman geldi!

Kendi kendinize “Grogu ve Din Djarin ikinci sezonun sonunda ayrılmamışlar mıydı? Niye şimdi birlikteler diye sorabilirsiniz. Eğer Book of Boba Fett dizisini izlemediyseniz, bu fragmanı izlediğinizde kafa karışıklığı yaşamanız çok normal. Zira Book of Boba Fett dizisi amacından tamamen saparak “The Mandalorian 2.5” sezonuna dönüştü. Grogu ile yeniden buluşan ve onu yeniden yanına alan Mando, sezon üçte göreceğimiz maceralarına doğru yola çıktı.

Bu “küçük” ayrıntıyı bir kenara bıraktığımızda ise Mandalorian’ın üçüncü sezon fragmanı yine bize inanılmaz bir serüven vadediyor. Artık elinde Darksaber’ı tutan Mando’nun, Mandalore’u yeniden kurmak için harekete geçtiğini gördüğümüz fragmanda birçok eski yüz karşılıyor bizi. Andor dizisinde detaylı bir şekilde gördüğümüz Coruscant gezegeni bir yana dursun, Mandalorianlar’ın ana vatanı Mandalore’a da yakından bir bakış atma fırsatı bulacağız bu sezon.

Öte yandan tabii ki fragmanın en büyük olayı yine Grogu ve onun hikâyesinin ayrıntılarıydı. Order 66’den canlı bir şekilde kurtulduğunu öğrendiğimiz Grogu sanıyorum ki hatıralarında bizi yeniden o günlere götürecek ve fragmanda gördüğümüz Jedi Temple’ın önündeki dört Jedi’ın hikâyesini anlatacak. Tabii Grogu’nun hikâyesi sadece flashbacklerden ibaret değil, bebeğimizin karakter gelişimi de hız kesmeden devam ediyor. Güç’te artık iyice ustalaşan Grogu, fragmanın sonunda oldukça bilinçli bir Jedi gibi Güç kullanıyor ve biz de onunla gurur duyuyoruz.

1 Mart‘ta tüm dünyayla birlikte Disney Plus Türkiye’de yayınlanacak The Mandalorian’ın üçüncü sezonu yüzünden ne kadar heyecanlı olduğumu söylememe gerek yok herhalde. Ama ben sizin duygularınızı merak ediyorum. Siz nasıl buldunuz fragmanı, dikkatinizi en çok çeken şey neydi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.