The Office dizisi, sitcom severler için çok ayrı değerde; çok ayrı bir pozisyonda konuşlanmış bir dizi. İzleyenlerini delice bağımlı yapan, izlemeyenlerini bile bir an önce başlamak için sabırsızlandıran türden bir yapım olan The Office, sorduğunuz on kişiden sekizi için en komik yapımlardan biri olarak değerlendiriliyor. Steve Carell’ın çiçek gibi performansıyla akıllarda yer eden bu komedi şahanesinin ekranlardaki en son salınışı da 2013 yılındaydı ne yazık ki. Tamı tamına dört yıldır eski bölümleri açıp izlemelik olan The Office, şimdi gelen bir haberle sevenlerine umut ışığı olacak gibi.

NBC’nin şu vakitlerde, eski dizilerini yeniden canlandırmak ve severlerine güzel umutlar vermek gibi birtakım girişimleri var ilginç bir şekilde. Will & Grace‘i çoktan bu yolda ilerletmiş olan kanal, 30 Rock ve ER gibi yapımları için de yeşil ışık yakmak istiyor. Tabii bu sırada göz bebeği olan The Office için de aynı şeyleri düşünüyor olduğunu söylemeden geçmeyelim:

maxresdefault

“The Office hakkında sık sık konuşuyoruz, Greg Daniels ile bu meseleyi geçtiğimiz birkaç sene içinde dört kere falan konuştuk hatta. Her zaman açık bir davetiye var, ama şu an ne olacağını bilmiyoruz. […] Eğer bu işi yapmak isterse, ben de yaparım.”

Bu sözleri söyleyen isim NBC’nin eğlence işleri sorumlusu Bob Greenblatt. Bahsettiği işi yapmak isteyen kişi de Steve Carell, söylenene göre. Ancak Carell’ın yakın zamanda söylediklerine bakılırsa, bu işe pek sıcak bakmadığı ortada. NBC’nin, “Oyuncular tamam dese biz hemen çekeriz” minvalindeki sözlerine rağmen, kadronun kallavi isminin buna çok ılımlı bakmıyor oluşu, muhtemelen önümüzdeki günlerde netlik kazanır diye düşünüyoruz.

“Bunun iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum. Hayranlar muhtemelen daha fazlasını görmek isteyecektir ama asıl olayın bu olduğuna inanmıyorum ben. […] En iyi muhtemel senaryoda bile, hep ufak bir hayal kırıklığı yaşanır. Şovunuzu sevmiş olan insanları bu şekilde ufacık bile hayal kırıklığına uğratmanın bir faydasını göremiyorum.”

960 (1)

Carell bu konuda açık konuşmuş New York Daily News‘e vakti zamanında. Tadında bırakın, suyunu çıkarmayın demiş özetle. Çoğu zaman bitmesine üzüldüğümüz dizilerin gerçekten de tadında bırakıldığının farkında olamıyoruz galiba; ama belki de olması gereken budur, ne dersiniz? Çünkü adam harbiden doğru bir noktaya parmak basıyor; bu kadar sevilen bir şey tekrar ekranlara geldiğinde hayal kırıklığı yaratırsa, gerçekten bir felaket olur. Hele ki Carell’ın bu geri döndürme olayındaki “asıl olayın bu olduğunu düşünmüyorum” sözleri de, projenin muhtemel maddi endişeler üzerine kurulu olduğuna işaret ediyor.

Sizce The Office geri gelse nasıl olurdu sevgili sitcom geekleri? Steve Carell’ın sözlerinin doğruluğu bir yana, NBC’nin geri getirme isteği ne kadar elle tutulur bir ihtimal?

 

 

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.