The Defenders daha taptaze şekilde izleme listemizi işgal ediyor. Henüz dizi izlemeye 8 saatini ayıramayanların heyecanı ise sıcak. Ama üç yılda beş dizi, altı sezon yayınlayan Marvel-Netflix ortaklığı, bize nefes aldırmaya pek niyetli değil gibi: Daredevil’in ikinci sezonunda tanıştığımız, sezonun en iyi parçası olan Punisher’ın solo diziye sahip olacağı geçtiğimiz yıl açıklanmıştı hatırlarsanız. Jon Bernthal‘ın Frank Castle’ı canlandırmaktaki on numara performansı düşünülürse, bu hızlı açıklama hiç de şaşırtıcı değildi. Haberini aldığımız günden beri yollarını gözlediğimiz The Punisher dizisinin ilk fragmanı yayınlandı!

Fragman, The Defenders finalinin sonuna eklenmiş şekilde düştü internet ortamına. Düştüğü gibi de balyoz etkisi yarattı. Öyle çok dolu dolu olduğundan değil, easter egg falan da taşmıyor ya da çok acayip görüntüler yok fragmanda. Yalnızca Frank, geçmişinden kareler ve balyoz var. Yani kelimenin gerçek anlamıyla balyoz etkisi yaratıyor fragman ve tüm basitliğine rağmen bekleyenlerinin aklında kocaman bir kurukafa izi bırakıyor.

Pek bir detay göstermediğinden, biraz da saman altından yayınlandığından çok rağbet gösterilmedi The Punisher’ın ilk fragmanına. Ama benim, bu dizinin ilk fragmanından isteyeceğim tam olarak buydu. Frank zaten daha önce tanıştığımız bir karakter, geçmişine vakıfız, oyuncuda da bir değişiklik yapılmamış şükür ki. Yani sıradan bir dizinin ilk fragmanında olması gereken karakter ve olay tanıtımı ve oyuncunun performansına dair ilk bakış, The Punisher fragmanının ihtiyaç duyduğu şeyler değildi. Gereken tek şey Punisher’ın şanına ve şekline uygun bir hatırlatma yapmaktı. Bu fragman da Frank’in karimatik sesiyle, hiddetle vurulan balyoz darbeleriyle, karakterinin geçmişinden saniyelik görüntülerle; geçen yıl aklımızın sağlam bir yerine gömdüğümüz Punisher’ı ön belleğimize almamıza yetiyor da artıyor bile.

Fragmanda Frank’i asker üniformasıyla ve ailesiyle gördüğümüz kareler var. Anlaşılan Frank’in ordu günlerine ve ailesinin hayatta olduğu döneme bol bol geri döneceğiz. Fakat dizi tamamen karakterin orijinine odaklanıp bugünü boş vermeyecek. Punisher bir yandan da hayatını mahvedenleri günümüzün sokaklarında avlamaya devam edecek. Zaten sonrasını tahmin etmek pek güç değil: bol bol kurşun, kan ve ceset.

Marvel-Netflix ilişkisinin altıncı dizisi olacak The Punisher’ın 2017 bitmeden yayınlanması bekleniyor. Tam tarih hakkında herhangi bir netlik olmasa da sezonun 13 bölüm olacağı ve Deborah Ann Woll‘un Karen Page rolüyle yine Frank Castle’a yardım etmeye çalışacağı biliniyor. Muhit’te Punisher başlığının boş kaldığını gördüm, bu yazının altı yorumlarınızla doldurulmayı bekliyor!

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.