Herkesin sevdiği oyunları çıkartmasına rağmen kimsenin sevmediği o şirket EA, yine kötü kötü işler üzerinde. Bir şirket müşterisinin isteklerine bu denli kayıtsız kalabilir mi yahu? EA ısrarla başarıyor bunu. Oyunun bir hayranı olarak, The Sims hakkında gelen her yeni haberde daha fazla hayal kırıklığına uğradığımı söylemek zorundayım. The Sims 4 çıktığından beri ısrarla yeni oyun bekliyoruz, EA de kafamıza kafamıza paket fırlatıp duruyor. Yahu umursamıyoruz işte, nereye kadar yani?

Gerildik, sakinleşelim. The Sims 4’e yeni bir dlc geliyor arkadaşlar. Star Wars: Journey To Batuu adındaki bu game pack ile simlerimiz Star Wars evreninde dolanacak, görevler yapacak. Merak etmeyin, bu pakette ışın kılıcı da olacakmış, droidler de olacakmış, kostümler de olacakmış. Star Wars hayranları da The Sims hayranları da yeni oyun beklediklerini söylerken bunu kastetmiyorlardı ya, eminim bundan.

Neyse işte, bu pakete tepki gösterecek kişiler elbette ki yalnızca The Sims hayranları değil. Star Wars hayranlarının da bol bol tepki göstermeye hakkı var zira onlar da yeni oyun istiyor. Ben ise bu yazıda bir The Sims hayranı olarak yorumumu yapacağım: EA’ye bazı sözler hazırladım.

The Sims’in içinde ışın kılıçlarıyla savaşmak ilk etapta harika bir fikir gibi gözükse de The Sims 4’ün geçmişini düşününce bu paketin çıkması gözüme o kadar gereksiz geliyor ki size anlatamam. Ta 2014 yılında çıkan The Sims 4’e 2020 yılında hâlâ paket çıkıyorsa ve EA ısrarla bizden bu paketleri satın alıp değerli paramızı yepyeni bir oyuna vermek yerine halihazırda var olan vasat oyunumuza eklenti yaparak harcamamızı istiyorsa tepki göstermekte haklıyız bence. Evet, vasat diyorum, zira gül gibi bir oyun olan The Sims 3’ten bir sürü içerik eksilterek, fazladan yalnızca iyileştirilmiş grafikler getirerek yeni bir oyun sürdüler önümüze. Eski oyunlardan bahsedince The Sims hayranları olarak anlatmaya başlarız hemen, “Ah o eski güzel günler!” diye. Şahsen ben hâlâ The Sims 3’ün hayranıyım.

The Sims 4’ün bu denli içerik yoksunu olmasından mütevellit eklenti paketleri çıkmasını anlarım fakat nereye kadar yahu? Hayranların istediği paketleri de çıkartmıyorlar ki. Şu an oyun için satın alınabilecek dokuz expansion pack, dokuz game pack ve on yedi tane stuff pack mevcut. İçeriklerini merak ediyorsanız bir örnekle açıklayayım: Stuff pack’lerden sonuncusu Nifty Knitting Stuff, oyunda örgü örmenizi sağlıyor arkadaşlar. Büyük bir hobi paketi çıkartıp içine örgü örmek de dahil bir sürü yeni içerik ekleyebilecekken hayranlara tek tek içerik oylatıyorlar ve öyle seçiyorlar çıkartılacak paketleri. Hayranlar da yeni oyunlar için para verebilecekken bunun için para veriyor. Çünkü hayranlar olarak yeni bir şeyler görmek istiyoruz, EA de bizi çaresiz bırakıyor.

EA’ye laf etmeyi en çok da Star Wars hayranları hak ediyor aslında, en çok onlar çekti bu şirketten. Eh, The Sims içinde bir Star Wars paketini kim istedi gerçekten bir fikrim yok ama bu haber sizi mutlu ettiyse ne mutlu! Beni etmiyor. Ben artık oyunla aynı fiyatta başka bir paket daha görmek istemiyorum, yeni oyun görmek istiyorum. Pakete para vermektense yeni bir The Sims oyununa para vermek istiyorum. Keşke artık üçüncü oyunla eşdeğer bir beşinci oyun gelse, hepimiz mutlu olsak.

Siz ne düşünüyorsunuz peki? Sizce yakın zamanda yeni bir The Sims oyununa kavuşur muyuz yoksa aynı oyuna yeni bir şeyler görebilmek uğruna para vermeye devam mı edeceğiz?

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.