Geçen haftanın şahane haberi genç Dumbledore’u oynayacak olan Jude Law’dan sonra, Fantastic Beasts devam filmlerinde oynayacak bir başka karakter daha kendine hayat verecek ismi buldu. Tanıştıralım: Theseus Scamander’ı canlandıracak kişi Callum Turner olarak duyuruldu!

Daha önceden Assasin’s Creed ya da Victor Frankenstein gibi yapımlarda yer alan Turner, henüz ismini çok duyurabilmiş biri değil ne yazık ki. Yine de oyunculuk kariyerinde Harry Potter evrenine dair bir filmdeki role yer verecek olması, onu akılda kalan isimler arasına yazdırmaya yetecektir diye umuyoruz.

c7251bccd185ecddf77a2949136f2281

İlk Fantastic Beasts filminde bir hayli “kahraman” olarak tanıtılan Theseus Scamander, bizim sihirli yaratıklar için Pokemon antrenörü rolüne bürünmüş Newt Scamander’ın ağabeyi olmakta. Uluslararası Büyücüler Konseyi’nde Scamander isminin oldukça dikkat çeken bir konumda olduğunu da düşünürsek, bu rolün aslında büyük ölçüde önem teşkil ettiğini görebileceksiniz.

Hatırlarsanız Newt Scamander ismi mahkeme esnasında duyulduğunda, “Aa Theseus Scamander’la ne ilgisi var acaba?” şeklinde dönüş almıştı baş karakterimiz. Sihir Bakanlığı’nda Seherbaz olarak görev alan Theseus’un Birinci Dünya Savaşı’nın büyücülere ait olan savunma kısmında yer aldığı biliniyor. Bu savaşta gösterdiği cesaret ve aksiyonlar sonucu bir “savaş kahramanı” olarak anılması da, onun popülerliğine katkı sağlayan etkenlerden biri. Harry Potter Wikia’sında yer alan bilgilere göre de, 1926 yılında Percival Graves ile New York’taki olaylar üzerine haberleşmiş Theseus. Aynı zamanda küçük kardeşinin bu büyüzoolog kariyerinden hiç mi hiç hoşlanmamakta. Fakat yine de, Newt ile arasında sıkı bir ağabey-kardeş bağının olduğunu kimse inkar etmiyor. Gel gelelim, ağabeyinin gölgesinde yaşamak bir küçük kardeş için her zaman zor olsa gerek, değil mi? Theseus Scamander’ın resmi olarak gelecek Fantastic Beasts filmlerinde görünecek olması demek, Newt için ezilip büzülmenin daha çok yaşanacağı anlara tanık olacağız demek. Belki de sırf ağabeyinin gazına gelip alacağı ani kararlar sonucu değişecek önemli olaylar zincirini de yakından takip edebiliriz; ha, ne dersiniz?

maxresdefault

Karakter olarak yine elimizde çok fazla bilginin bulunmadığı şu noktada, sadece teorilerle ilerleyebileceğimiz su götürmez bir gerçek. Yalnız Theseus için değil de, biraz da Callum Turner için yorum yapacak olursak; sanırım fena bir seçim yapmamışlar gibi. Zira Newt Scamander için seçilen ismin Eddie Redmayne olmasından kaynaklı bir benzerliğin tutturulması bir hayli zor olacaktı yönetmen ve ekibi için. Ama gördüğünüz üzere, Turner’ın da Redmayne kadar kemikli yüz hatlarına ve uyarlanabilir bir çehreye sahip. Bu da demek oluyor ki, çok farklı simalardan yürümeyip daha benzeşen oyuncularla bu ağabey-kardeş ilişkisini en azından görüntü olarak iyi kotaracaklar gibi. Hatta ve hatta, kendisini çok tanımasam da fotoğraflarından gördüğüm üzere bir “kahraman ağabey” rolüne gidecek mimikleri de çıkarabilecek kapasitede gözüküyor kendisi. Belki Redmayne’e oranla daha genç gözüküyor olması (gerçekte de genç ha, bayağı garip bir durum vesselam) sıkıntılı olabilir ama onu da Hollywood teknikleriyle mükemmelleşen makyaj ustalarının ellerine bırakıyorum! Tek söyleyebileceğim; her şeyin hayırlısı Potterheadler! Siz ne dersiniz, olmuş mu Turner?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.