Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama her ben her Phase’in en zayıf filminin Thor filmleri olduğunu düşünüyorum. Konuları bana çok hitap etmiyor mu, zamanında Superman için söylenen “bu kahramana film çekmek zor” söylemi mi geçerli bilmiyorum. Karakterle de bir derdim yok, hem çizgi romanda hem de Avengers filmlerinde gayet seviyorum kendisini. Dolayısıyla Phase 3’te bir filmi hakeden o kadar karakter/hikaye varken, gidip de bir Thor filmi daha çektiklerini duyduğumda hiç sevinmemiştim. Ragnarok’muş, teorilermiş hiç biri de öyle çok ilgimi çekmemişti.

Ta ki JoBlo sitesi Thor filmiyle ilgili bir dedikoduyu paylaşana kadar. Kendilerinin açıkladığına göre “Thor:Ragnarok” filmi sadece Thor’u değil, bir başka Avenger’ı da kadrosunda barındıracakmış. Bu Avenger çeşitli sebeplerden bir türlü kendi filmine sahip olamayan Hulk’tan başkası değilmiş. Haberin devamında Tom Hiddleston (Loki) ve Jaimie Alexander (Sif) ikilisinin de kadroda olduğunu içerideki kaynaklarından öğrendiklerini belirtmişler. Aynı kaynaklar olayların Asgard ya da başka bir uzak bir gezegende geçeceğini de söylemişler. JoBlo bunu hemen Planet Hulk’a yapıştırmış, hatta “GotG vol. 2’de Hulk’u uzak bir gezegende gösteren bir ending sahnesi neden olmasın?” falan da yazmışlar.

122af6645e3b0a6f2668497ab92e773a

Açıkçası ismi Thor: Ragnarok olan bir filmin Planet Hulk hikayesi anlatacağı fikri bana pek inandırıcı gelmedi. Benim şahsi teorim eğer Hulk’un Thor filminde rol alacağı doğruysa, konunun “Hulk vs Thor” animasyon filmine yakın bir şeyler anlatacağı yönünde. Animasyonun konusu anlatacağım, eğer doğru çıkarsa ağır spoiler olur o yüzden şöyle yapalım: (SPOILER) İlgili animasyonda Loki Hulk’un zihnini ele geçirip Asgard’ın zayıf olduğu bir dönemde Asgard’lıların üstüne salar, her dövüşte güçlenen Hulk Asgard’lıları baya bir zorlar. Haliyle bu filmde de aslında Ragnarok Hulk için bir takma ad olabilir. (/SPOILER). Böyle bir hikaye çok derinlik vaat etmese de izlenmeye değer bir Thor filmine dönüşebilir. Böyle olmasa bile sırf Avengers’da keyifli bir dinamik yakalamış iki kahramanımızı yanyana izlemek için bile filme gitme arzumuz artabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz geekler bu Hulk vs Thor potansiyeliyle ilgili olarak?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.