Transformers filmlerini nasıl bilirsiniz? Yapmacık, soğuk, abartı, klişe vs. Bu filmlerle ilgili -içimden bir ses yazı yayınlanır yayınlanmaz yorumlarda rastlayacaksın dese de- olumlu yorum yapan birine rastlamadım şimdiye kadar. Genel olarak sosyal medyanın, Metacritic’in falan da görüşleri aynı şekilde olumsuz. Ama anlamadığım bir şekilde her filmi bugüne kadar yüksek hasılat elde etti ve şu anda en çok hasılat elde eden film serileri arasında da sekizinci sırada. İş böyle olunca filmin hak sahibi Paramount ve kankası Michael Bay bu seride çocukluk anılarımızı doğramaya devam etmekte çekinmiyorlar.

Bütün bunları söylememe rağmen, Paramount kalite konusundaki yedikleri dayaktan bıkmış olmalı ki, Transformers markasının bundan sonraki gidişatını belirlemek için bir akıl takımına yatırım yapmış. Akiva Goldsman’ın önderliğinde toplanan yazarlardan oluşan bu ekipte Iron Man, Punisher: War Zone filmlerinde görev almış Art Marcum ve Matt Holloway, X-Men 2, Elektra, X-Men: The Last Stand, The Incredible Hulk filmlerinden Zak Penn, Alias, Lost, Fringe, The Amazing Spider-Man 2 filmerinden Jeff Pinkner ve hepsinden önemlisi Walking Dead’in çizgi roman ve dizilerinin yaratıcısı-yöneticisi Robert Kirkman var.  Bu listeye başka yazarların da eklenebileceği belirtildi.

transformers_4

Bu ekibin işi Marvel’da olduğu gibi Transformers’ın birleşik evrenini oluşturacak devam filmleri ve spin-off filmleri için fikir üretmek. Ekibin özgeçmişi oldukça başarılı duruyor. Hangi proje için böyle bir ekip toplarsan topla ortaya ilginç fikirler çıkması yüksek bir olasılık. Paramount’ın da zaten mevcut haliyle para basan bu markaya (Her ne kadar piyasadaki trende uymak için de olsa) farklı bir yaklaşım göstermesi, bunu öncelik olarak görmesi ve önem vermesi de olumlu bir durum. Yine de bu ekibin sadece fikirleri üretip sonrasında işi eski filmleri çeken ekibe ve daha da üzücüsü Michael Bay’e bırakacak olmaları düşüncesi bile beni germeye yetiyor.

Sonuç olarak kalite anlamında daha kötüye gidemeyecek olduklarını düşünmeme ve bu ekipten iyi fikirler çıkma potansiyelini kesinlikle küçümsememe rağmen, yine de beni yeni bir Transformers filmi izlemeye ikna etmeleri için çok daha fazla çalışmaları ve ortaya gerçekten tatmin edici bir şeyler koymaları gerekiyor. Siz Transformers’ın geldiği noktayı ve bu yeni çalışmaları nasıl yorumluyorsunuz?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

5 Comments

  1. Cümle Rus edebiyat duayeni gelse yine kurtaramaz Transformers’ı düştüğü uçurumdan.

  2. Sadık Dişli Reply

    Age of Extinction gerçekten çok kötüydü.. Yine de toparlamak gerçekten zor bu seriyi.
    Bu arada herkes kendi MCU’sunu kurmaya felan çalışıyor, ne yapmaya çalışıyorsunuz oğlum siz?

  3. Abdulkerim Eser Reply

    Transformers’ın adı çıkmış 8’e inmez 7’ye. Şu dakkadan sonra senaryosunu Tarantino yazsa, yönetmenliğini Spielberg yapsa iflas olmaz.

  4. Valla Age of Ultron gibi saf aksiyon filmi gördükten sonra milletin ağzının suyu akmış vaziyette ama bu Transformers olunca auuv ne auuv daya gitsin.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.