Transformers film serisinin yedinci yapımı olacak olan Transformers: Rise of the Beasts filminden ilk fragman yayınlandı. Serinin bundan bir önceki prequel filmi olan Bumblebee için devam filmi niteliğini taşıyacak Transformes: Rise of the Beasts filminde ana odağımız Optimus Prime olacak aynı serideki diğer filmlerde olduğu gibi. Ayrıca Brooklyn’den çıkan bir grup bilim insanının, dünya çapında bir macera sonucu Maximals, Predacons ve Terrorcons fraksiyonlarının arasındaki çatışmaya dahil olacağını göreceğiz.

Ben normalde Transformers serisinin çoğunu severim. Sadece Transformers: The Last Knight filmini izlemedim hala ama kalanları arasında direkt sevmedim diyebileceğim tek film Transformers: Revenge of the Fallen olabilir. Fakat bu fragmanı izlerken “Ne kadar uyduruk gözüküyor!” demekten kendimi alamadım. Lore kısmına hakim hayranlar alınmasın fakat cidden şu hayvan tasarımlı robotlar çok komik ve ucuz duruyor. Sadece fragmanın en sonunda, o hallerinden daha alıştığımız tasarımlara geçtiklerinde biraz hoşuma gitti. Bu arada o savaş sahnesi de beş dakika bile sürmeyecek flashback sahnesi filandır, demedi demeyin. Ayrıca insan karakterimiz de ilk izlenim olarak Bumblebee filmindeki Hailee Steinfeld hanımefendiyi arattı valla. Neyse ki kendisini Kate Bishop olarak bol bol göreceğiz MCU yapımlarında. Yeri gelmişken, orjinal çizgi dizi tasarımlarından ziyade Michael Bay filmlerindeki tasarımları daha çok sevdiğimi söyleyeyim bir de unutmadan.

Fragmana karşı olumsuzluğum abartı mı sizce? Zevk aldınız mı gördüklerinizden? Bu Transformers tasarımları hakkında fikriniz nedir? Küçükken serinin çizgi dizilerini izleyerek mi büyüdünüz? Bütün bu olayın ana amacının oyuncak sattırmak olarak başlaması çok ilginç değil mi? Düşüncelerinizi bizimle çok da farklılaşmaya çalışmadan aşağıda paylaşabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

  1. Vay be, Geekyapar yazarlarında Transformers sevenlerde mi görecekti bu gözler ve 3mb internetim:

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.