Traveller’s Tales’i hepimiz biliyoruz değil mi? Hayatına 90’ların başında Disney lisanslı oyunlar yaparak başlayan İngiliz stüdyo, 2005’te çıkarttığı LEGO Star Wars ile büyük bir başarı elde etmiş; 2008’deki LEGO Indiana Jones ile birlikte de vaktini tamamen LEGO oyunları geliştirmeye adamıştı. Bunda tabii 2007 senesinde Warner Bros. tarafından satın alınmalarının da büyük bir payı oldu. Batman’den Marvel evrenine, Pirates of the Caribbean’dan Harry Potter’a, Yüzüklerin Efendisi’nden Rock Band’e kadar tonla markaya el atan TT Games, arada kendi orijinal oyunu LEGO City Undercover’ı da çıkarttı. Evet, belki her şarkısı aynı olan gruplara benziyorlar biraz ama; o grupları da o tek şarkılar güzelse seviyoruz neticesinde değil mi?

Sevdiğimiz evrenleri, markaları LEGO’laşmış görmeyi seviyoruz. Bu yüzden olur da Traveller’s Tales okursa, LEGO’laştırmasını istediğimiz markaları şöylece sıraladık. Bizce bu 7 oyun çok iş yapar, söylemedi demeyin!

 

7. Street Fighter

Lego SF

LEGO Rock Band’i oynamış mıydınız? Biraz daha genç oyuncular için tasarlanmış, LEGO grafikleriyle süslenmiş bir oyundu, ama etiyle, kemiğiyle Rock Band’in ta kendisiydi. İşte LEGO Street Fighter’dan da beklentimiz o yönde. LEGO oyunları şu dakikaya kadar ağırlıklı olarak platform / bulmaca türündeydiler, bizce eğer şans verilirse dövüş oyunu olarak da süper iş yaparlar. Rakiplerinize vurdukça küçük LEGO parçalarının düştüğünü düşünsenize? Çok şirin değil mi?

 

6. Dungeons & Dragons

Lego DnD

Dungeons & Dragons dünyanın en ikonik markalarından biri. Hatta eminiz bir yerlerde eğer bir geek anayasası varsa, ilk maddesi Dungeons & Dragons’un ne olduğunu bilmek, tercihi ikinci maddesi de en az bir defa oynamış olmaktır. E ne duruyorsun Traveller’s Tales? Seç bir setting, döşe LEGO grafikleri, bum: Al sana mis gibi oyun. Star Wars gibi bu da iki üç oyuna uzatılabilir hem de. Bir Forgotten Realms yaparsın, bir Eberron yaparsın, üzerine bir de Ravenloft çakıp adına üçleme dersin. Mis!

 

5. Jurassic Park

Lego Jurassic Park

Zaten Traveller’s Tales’in Steven Spielberg / George Lucas bloğuyla geçmişi malum. Indiana Jones ve Star Wars projelerinin altından alınlarının akıyla çıktılar. Jurassic Park neden olmasın? Üstüne üstlük bir de zamanlama da muhteşem. Malumunuz, Jurassic Park 4’ün çekimi şu anda sürüyor ve film seneye bu zamanlarda vizyona girmiş olacak. Bu biz oyunculara LEGO dinozorlar göstermen için muhteşem bir fırsat değil de nedir sevgili TT?

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.