Biraz utanmalıymışım gibi de hissediyorum kendimi dürüst olmak gerekirse. Burnumuzun dibinde şöyle bir ekip, böyle bir işe hazırlanmaktaymış ama ben bunu komple atlamışım. Rutin internet gezintilerim sırasında, VG247’den gördüm teaser fragmanı. Combine’ın 7 saatlik işgalini konu alan, muhteşem gözüken Half-Life fan filmi, The Fall Down of Evolution’dan nasıl haberdar olmamışım? Eğer benimle aynı durumdaysanız, gelin hep beraber ayıbımızdan sıyrılalım, şu aşağıdaki iki fragmanı içimize çekelim.

Sitelerinde verdikleri bilgilere göre altı kişilik bir ekibin hazırladığı Half-Life: The Fall Down of Evolution’ın yönetmenliğini Tiberhan Ergür yapıyor. Ömer Dursun, Hürrem Sultan Atay, Hasan Salih Akan, Taner Tunçay ve Canset Özge Can ise ekibin diğer elemanları. Anlattıkları kadarıyla Combine’ın 7 saatlik işgalini anlatan film, sıradan bir onbaşının perspektifinden, Gordon Freeman uyurken gerçekleşenleri gösterecek.

Normalde bu tip işlerde hep bir hemşehrilikten gönül bonusu koyarız ama The Fall Down of Evolution hakikaten sağlam gözüküyor, hakkını vermek lazım! Combine gemileriyle dolu şehir silüetleri inandırıcı gözüküyor, o zaten elde var ama üstüne üstlük güzel de bir görsel dil tutturmuşlar. Buldukları konu da hakikaten Half-Life evrenindeki ilginç bir niş; merak uyandıracak denli enteresan ama üzeri “canon” bilgiyle doldurulmadığı için de keşfedilebilir, deşilebilir denli serbest.

HL FANFILM

Bakalım, ümidimiz tam! Resmi sitedeki oranlamaya göre senaryo %90 oranında bitmiş, post-prodüksiyon ise %35’te. Sahnelerin de %17’si çekilmiş anladığımız kadarıyla. Şöyle elim iş tutar, ben de bu projeye dahil olmak istiyorum diyorsanız da görsel efekt ve ses uzmanları aramaktalar. Detaylar için şu linke bir tık. Merakla projenin devamını bekliyoruz!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.