Yurdum da her gün ilginç olaylar vuku buluyor. İşte en son yaşanan hadiselerden bir tanesi…

Geçtiğimiz gün Kadına Şiddete Karşı Mücadele Günü’idi. Bir kez daha kadınlarımızın çektiği acılar gündeme getirildi, çeşitli dernek ve kuruluşlardan raporlar, teklifler geldi. Ancak gelen bu tekliflerden özellikle bir tanesi diğerlerinden oldukça farklıydı.

Şefkat-Der, Kadınlara şiddet uygulayan erkeklerin adalara kapatılması teklifini verdi. Tabi adalara kapatılması derken, Türkiye’nin çok kullanılmayan adalarında rehabilitasyon merkezlerinin kurulmasından bahsedildi. Özellikle Türkiye’de böyle merkezlerin bulunmadığını, kadına şiddet uygulayan insanların da yeniden topluma –sağlıklı bir biçimde- katılabilecekleri vurgulandı.

Geleyim işin Alien tarafına. Alien filmlerini izlemiş olanlar bilir (ve hatırlar!) Filmlerden birinde bir gezegene hapishane yaptırılıyor ve bu hapishaneye cinsel suçlar işlemiş, kadınlara şiddet uygulamış azılı suçlular konuluyordu. Nereden esti bilmiyorum ama bu teklif bana onu çağırıştırdı.

Tabi filmede, hapishaneye bir alien geliyordu ve ortam karışıyordu. Bu teklif tutar mı bilmem ama en azından bizde Alien geleceğini sanmıyorum.

Biraz gidip Alien oynamakta yarar var. Ne olur ne olmaz.

Author

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.