Bilmiyorum bu hissiyatı paylaşır mısınız, ama ben son zamanlarda kendimi sık sık Marvel’ın şiarı “#itsallconnected“‘ı sorgularken buluyorum. Filmler birbirleriyle sıkı paslaşıyorlar; özellikle de ikinci faz ve sonrasında. Ant-Man aniden Avengers binasına çıkageliyor, Falcon ve War Machine Age of Ultron’a konuk oluyorlar, zaten Civil War malum… Ama TV dünyasındaki işlere olan odak yükseldikçe, o meşhur şiarın da biraz içi boşalıyor gibi geliyordu bana. Denis Villanueva sağ olsun, biraz aksini ispatladı.

Evveliyatla şunu söyleyeyim, MCUExchange‘den Denis Villanueva’nin yaptığı bu muhteşem Supercut videoyu, MCU filmlerinin herhangi birini dahi izlemediyseniz, hatta dizileri de izlemediyseniz riski göze alıp falan izlemeyin. Zannediyorum ki Daredevil ve Agent Carter dışında bu videonun bir köşesini spoil etmediği herhangi bir MCU işi yok. Jessica Jones, Agents of SHIELD, kısa filmler, silinmiş sahneler, varlığını sık sık unuttuğumuz The Incredible Hulk filmi… Her köşeye dokunmuş video.

Ve işte tam da bu yüzden sizin de, bende olduğu gibi, #itsallconnected‘a olan inancınızı tazeleyebilir. Videoyu izlerken, ister istemez Marvel’ın ikinci faz işlerinin bir bölümünde, ama özellikle de üçüncü faz TV dizilerinde ne kadar Civil War yolu yaptığını fark ediyorsunuz. Jessica Jones’taki o kısa sahne, Agents’taki malum hikaye çizgileri, karakterlerin filmlerde kendi aralarında kurduğu diyaloglar; öncesinden getirilip bağlanan bazı ipler…

Ama ben en çok, videonun sonlarında bir yerde tüylerimi diken diken olurken buldum. Bana göre açık ara Civil War fragmanının en iyi sahnesi olan, ve Russo’ların gerçekten de bu işin hikaye anlatımı tarafından başarıyla kalkabileceğine dair ümitlerimi yeşerten o sahneyi kullanmışlar. Ben net bir şekilde tasvir etmeyeyim sahneyi, siz izlerken görün, sizin de bir tüyleriniz diken diken olsun. Villanueva’ya ve müzikleri yapan Dean Valentine’a dev saygılarla, buyurun, Road to Civil War videosu!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.