Star Wars oyunları denince akla pek çok güzel örnek geldiği gibi, mikro ödemeler nedeniyle ağzımızda buruk bir tat bırakmış örnekler de geliyor. Ancak ne yalan söyleyeyim, en yakın tarihten örnek vermek gerekirse 2019 yılında çıkan Jedi Fallen Order benim için oldukça güzel ve özel bir deneyimdi. Belki de onun etkisinden olsa gerek, hikayeli Star Wars oyunları görmeye devam edeceğiz gibi duruyor.

The Division oyunlarını geliştiren Ubisoft stüdyosu Massive Entertainment tarafından yapılan duyuruya göre, tamamen hikaye odaklı açık dünya bir Star Wars oyunu geliştirilme aşamasında. İşin içinde Ubisoft olduğu için biraz tedirgin olsam da, aklımda “acaba yeni bir KOTOR mu geliyor?” diye bir düşünce de oluştu doğrusu. Çünkü geliştirici stüdyo The Division fikrinin arkasındaki ekip, oyunun motoru da yine The Division için kullanılan Snowdrop motoru olunca; akıllarda The Division benzeri bir oyun canlanıyor. Durum böyle olunca da KOTOR kalitesinde olmasa da, o türde bir oyunun geleceğini düşünmeden edemiyorum.

Tabii bunların hepsi bizim kendi düşüncelerimizden ibaret. Çünkü ortada ne bir fragman ne de bir oynanış videosu mevcut. Yayınlanan tek video oyunun kim tarafından geliştirildiğini gösteren bir teaser. Ayrıca bir de The Division 2 yönetmenlerinden Julian Gerighty, “Bu sevdiğimiz evreni, dengeli bir oyun ve hikaye ile hem bugüne kadar gelen hem de yeni hayranlar için yıllar boyu öne çıkacak sürükleyici bir yolculuk ile sunmak istiyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı. Yine Ubisoft tarafında CEO Yves Guillemot’un söylediğine göre daha önce yapılanlardan tamamen farklı bir Star Wars macerası ile karşılaşacağız. Yani anlayacağınız, geliştiriciler bu iş için epey heyecanlı görünüyor. İşin doğrusu, bu yeni Star Wars oyunu için biz heyecanlı mıyız emin değilim. Çünkü önce bir şeyler görmemiz lazım ama onun için de erken gibi görünüyor.

Bakalım Ubisoft bu işin altından kalkabilecek mi? Karşımıza en azından Jedi Fallen Order kıvamında bir oyun çıkacak mı yoksa söylendiği gibi daha önce yaşamadığımız bir deneyim mi bizleri bekliyor? Bundan sonrası için gözlerimiz yeni fragman ve oynanış videolarında olacak. Peki sizce bizi nasıl bir açık dünya, nasıl bir Star Wars macerası bekliyor?

Author

tasarımcı, fotoğrafçı, oyuncu, teknolojisever, soundtrack delisi. her türlü online mecradan ulaşmak için: @mfurkanakyuz

1 Comment

  1. FATİH KARAMEŞE Reply

    İyi hoşta keşke daha önce yapsalardı zor olmasa bunu düşünmek

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.