Bildiğiniz gibi Cowboy Bebop animesinin live-action dizisi gün geçtikçe daha çok yaklaşıyor. Açıkçası ben hem kaynak materyalin mükemmelliğinden hem de dizinin oyuncu seçimlerinden dolayı dizi hakkında çok da ümitli değilim. Ama işte bugün bir cast haberi daha geldi ki ne yalan söyleyeyim benim kalbimi çaldı. Hiç lafı daha fazla dolandırmadan sizi uzay köpeğimiz Ein ile tanıştırayım.

Dünyalar tatlısı uzay köpeğimizi setin ilk gününde senaryo okuma çalışmalarına katılırken görüyoruz. Ein’ın ekibe katılmasıyla beraber aslında Cowboy Bebop’un ana ekibinde bulunan bütün oyuncuları ilk defa yan yana görmüş olduk. Ve ne yalan söyleyeyim, o kadar da kötü gözükmüyorlar. Biliyorum ilk cast haberleri açıklandığında inanılmaz yüklenmiştim ama şimdi bütün ekibi aynı masanın etrafındayken görünce gözüme o kadar da kötü gelmedi. Belki Ein’ın tatlılığı yüzünden, belki de arkadaki müziğin bana orijinal seriyi hatırlatmasından dolayı gözüm boyanmış da olabilir bilemiyorum.

Orijinal serinin daha ikinci bölümünden aramıza katılan tatlı corgimiz Ein, her ne kadar sevimliliği ile öne çıksa da aslında, laboratuvarda yaratılmış evrenin en zeki köpeği. Abdul Hakim adındaki bir hayvan kaçakçısının üretildiği laboratuvardan onu kaçırmasıyla beraber Ein’ın yolu, Abdul Hakim’in peşine düşen Spike kesişiyor. Böylece Cowboy Bebop gemisine Spike ve Jet Black’den sonra katılan ilk tayfa oluyor. Herkes Ein’ı tatlı ve işe yaramaz bir köpek olarak görse de o aslında Cowboy Bebop’un en değerli ve en zeki tayfası ama şimdilik bunları çok konuşmayalım, diziye bir şeyler kalsın.

267361

Ein’ın da tayfaya katılmasıyla beraber tek bir eksiğimiz kaldı; Ed. Seride tartışmasız en sevdiğim üç karakterden biri olan Ed’in hala cast edilmemesi beni inanılmaz üzüyor. Valla bak diğer oyuncu seçimlerine kızdım falan ama eğer Ed’i kötü seçerseniz gerçekten ortalığı dağıtırım. Şu Ein’ın yanına dünyalar tatlısı bir de Ed verin, biz de adam akıllı izleyelim diziyi.

Uzay corgimiz Ein’ın tatlılığı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce dizinin oyuncu ekibi beraber güzel gözüküyor mu? Cowboy Bebop dizisi hakkında heyecanlanıyor musunuz? Bunların cevaplarını yorumlara yazmazsanız asla bilemeyiz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Netflix in yaptığı çoğu yapım gibi bunun da berbat olacağına güvenim tam. Gram umutlanamıyorum 🙁

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.