Yıllar geçince bu yılı nasıl hatırlayacaksınız bilmiyorum ama ben kesinlikle en fazla live-action uyarlama haberi yazdığım yıl olarak hatırlayacağım. Hani sene içerisinde o kadar fazla live-action haberi verdim ki artık haberleri birbirinden ayıramıyorum. Bunun hakkında benim yazdığım haberleri geçin, Aslı harika bir dosya yazı dizisi çıkardı. Yine de işte yine buradayız ve ben yeni bir haber ile karşınızdayım. Tom ve Jerry’nin live-action CGI filmi, Warner Bros. tarafından yapım aşamasında.

maxresdefault-695x521@2x

The Hollywood Reporter’dan aldığımız bilgilere göre film, Tom ve Jerry’nin yaşadıkları evden atılmaları ve birlikte New York’un en havalı otellerinden birinde kalmalarını anlatacak. Filmde Kayla adlı bir karakterin Jerry yüzünden başı belaya girecek ve o da Jerry’den kurtulmak için Tom’dan yardım istemek zorunda kalacak. Sonrası ise malum işte, bilindik Tom ve Jerry hikâyesi; tavalar uçuşacak, kuyruklar yanacak

Filmi Warner Bros. şirketi için yönetecek kişi Shaft ve Fantastik Dörtlü filmlerinden hatırlayacağımız Tim Story. Filmin oyuncu kadrosunda ise Chloë Grace Moretz, Michael Peña,  Ken Jeong gibi ünlü isimler bulunuyor. Ayrıca bizim çoğu zaman sessiz olarak hatırladığımız Tom’a ise Brian Stepanek sesini verecek gibi gözüküyor.

2021 yılının Nisan ayında çıkması düşünülen filmin çıkış tarihi, Warner Bros.’un gelecek seneki yılbaşı etkinliklerine yetiştirilmek üzere 20 Aralık 2020 tarihine çekildi. Böylece Warner Bros. gelecek sene yılbaşında bizim inanılmaz derecede kötü bulduğumuz Cats müzikali ile beraber bir adet daha live-action uyarlama ile karşımıza çıkacak.

tom_and_jerry_-_photofest_-_h_2018

Bakın şu haberi eğer size “Tom ve Jerry’nin uzun soluklu yeni bir animasyon dizisi geliyor!” şeklinde verseydim inanılmaz derecede mutlu olurdum. Yaşıma başıma bakmaz bilgisayarın başına oturur, kaç sezon olursa olsun izlerdim. Ama şimdi bir live-action uyarlama ile karşı karşıyayız, hem de CGI! Gerçekten şu iki kelime yan yana ne zaman gelse ben bir geriliyorum. Tabi ki bu illa da berbat bir şey çıkacak demek değil ama işte tarih berbat CGI live-action filmlerle dolu. Bir de bu iki kelime çocukluğunuzun bir numaralı kahramanları Tom ve Jerry için kullanılınca insan ister istemez çekiniyor hatta korkuyor!

Tom ve Jerry’nin gelecek olan filmi ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Sizce boşuna kuruntu mu yapıyorum yoksa kaygılarımda haklı mıyım?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Doctor What Reply

    sonunda tom kazanacaksa her türlü iyi olacak, ama gene jerry denen zavallı tomu süründüreceği için her türlü kötü olacak

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.