Warner Bros. Games, geçtiğimiz günlerde The Lord of the Rings: Rise to War ismiyle, Orta Dünya’da geçecek bir mobil strateji oyunu hazırladıklarını açıkladı. Oyunun geliştirici rolünü, Crusaders of Light, Lunar Flowers, Uno ve Speedy Ninja gibi birçok mobil oyunda imzası bulunan, Çin menşeli NetEase, Warner Bros. ile birlikte üstlenecek. Henüz geliştirme aşamasında olduğu için, oyunun içeriği hakkında detaylı bilgimiz yok. Ancak özgün üçlemenin de yer aldığı Üçüncü Çağ içerisinde geçeceğini ve oyuncuya tanıdık yüzlerle karşılaşma fırsatı verilip, yine tanıdık bazı mekânların da ziyaret edilebileceği, verilen bilgiler arasında. Bir de kitapların esas alınacağı söyleniyor, bu sayede de kitaplarda yer alan fakat filmde kendisine zemin bulamayan bazı olayların da oyuna yansıyabileceği düşünülebilir.

Covid19 pandemisi nedeniyle insanların evde kalmak zorunda oldukları için daha fazla mobil oyun oynamaları ve hâliyle bu süreçte mobil oyun satışlarının artışı gözlendiği için, hem NetEase hem de Warner Bros. cephesince neden böyle bir işe girişildiğini anlamak zor olmuyor. Fakat gönül istiyor ki elde bu kadar imkân sunabilecek şirketler varken ve materyal de zaten ismiyle bile kendisini sattırırken yeni bir mobil oyun değil, bütünüyle bizi içine çekebilecek bir konsol ya da masaüstü oyunu çıkartılsın ama insan, her zaman istediğini alamıyor.

Özellikle Middle-Eart: Shadow of Mordor ve Shadow of War gibi görece tatmin edici iki oyunun ardından, Monolith Productions‘tan hakları devralan Daedalic Entertainment’ın 2021 yılına hazırladığı Gollum oyunu düşünüldüğünde, belki böylesi battaniyemizin altına girip yokmuş gibi davranabilmek açısından daha iyi bile olabilir. Gerçi büyük laflar etmeyeyim, neticede The Lord of The Rings: Gollum‘un çıkmasına vakit var, çok erken konuşmuş olmak ve fazlaca ön yargılı yaklaşmak istememek en güzeli olurdu.

Öyle görünüyor ki önümüzdeki yıl, gerek Amazon’un yeni dizisi gerek diziyle hemen aynı zamanlarda piyasaya sürülecek olan The Lorf of The Rings: Gollum; gerek oralarda bir yerlerde bekleyen, yine Amazon’un Athlon Games işbirliğiyle vaat ettiği, İkinci Çağ’da geçecek çevrimiçi, ücretsiz bir MMORPG sebebiyle Orta Dünya bayağı meşgul tutulacak. Yapım aşamasındaki yeni duyurulan bu mobil oyun da böylece listeye eklenmiş oldu. Siz ne dersiniz bu yeni mobil oyuna? Ufukta Yüzüklerin Efendisi evreni için parlak ışıklar var mı yoksa Harry Potter’ın hepsi birbirinden hallice mobil oyunlarına döner mi bu iş?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.