Geçtiğimiz gün Wes Anderson’un Asteroid City isimli en yeni filminden resmi bir poster yayınlandı. Film posteri bence bayağı güzel görünmesinin yanı sıra artık hasret kaldığımız şekilde çok fazla şeyi açığa çıkartmadan; sadece seçilen estetiğin desteklediği bir merak oluşturup filmi izlemeye teşvik ediyor ama daha önemli olan kısmı bunu, böyle bir oyuncu kadrosuyla yapabilmesi sanırım. Hele ki yönetmenin genel tarzından ayrıksı durduğunu ama gene de filmin posterini, filmin posterinin içerisine yerleştirerek kendisini yansıttığını düşünürsek.

wes anderson astroid city film posteri

Biliyorsunuz bu aralar çok meşhur, çok gözde oyuncuları bir araya getiren ama bundan başka da bir şey yapamayan fazlaca film izliyoruz ama oralarda hâlâ makul düşünen birileri var ve demişler ki “Hayır, bu denli efsane bir kadronun kafalarını yan yana koyarak yahut bir şekilde onları öne sürerek çok bariz ve dikkat çekici bir afiş hazırlayabilirdik ama onun yerine zaten insanlarda belirli bir dikkat uyandıracağı kesin olan filmimizi sade bir şekilde sunmayı tercih ettik!

Resmi posterden önce de kadroda Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright ve Tilda Swinton, Margot Robbie, Steve Carell, Edward Norton, Adrien Brody ve Bryan Cranston’un gibi isimlerin yer aldığını biliyorduk. Ama açıkçası bu isimler filmin kadrosunun ancak yarısı ediyormuş zira şimdi bu listeye Maya Hawke, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Hong Chau, Liev Schreiber, Matt Dillon, Stephen Park, Hope Davis, Rupert Friend, Tony Revolori ve Jake Ryan da eklendi. Gerçekten Ah Mary Vah Mary’den Ray Donovan’a, aşırı geniş bir yelpazede, kim varsa ondan bahsediyoruz.

Yönetmen Wes Anderson’ın Roman Coppola ile beraber yazdığı Asteroid City, 1955 civarlarında hayali bir Amerikan kasabasında geçecek ve ülkenin dört bir yanından gelen insanları bir araya getiren Junior Stargazer isimli yıllık bir bilimsel organizasyonunun, dünyayı değiştiren olaylarla olağanüstü bir şekilde kesintiye uğramasını işleyecek.

Film bu yıl, 16 Haziran’da sinemalarda olacak. Gün içerisinde ilk resmi fragmanın gelmesini de bekliyoruz, gelince iliştiririz!

Buyurun burada:

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.